Jump to content

Hoću li uspjeti


Toma1

Preporučene objave

U 04.mjesecu ove godine predajem zahtjev radi ostvarivanja statusa RVI-prvi put(prije dvije godine sam odbijen)po pitanju oboljenja.Također istoga mjeseca idem kod ovlaštenog vještaka pri mirovinskom radi ostvarivanja prava na invalidsku mirovinu.

Do sada imam mnogo nalaza u svezi bolesti(PTSP)a od MUP-ove komisije sam proglašen nesposobnim za policijskog službenika od 02.mjeseca 2008.god.

Moje pitanje za znalce ili one koji su imali isti slučaj je:Da li ću ukolikom ostvarim status RVI a time i povoljniji čin uspjeti otići u mirovinu "u paketu"sa kompletno riješenim statusom da kasnije ne moram vršiti reviziju ili obnovu predmeta.

Nadam se da sam sročio pitanje na razumljiv način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na to pitanje se ne može odgovoriti već samo nagađati.

 

Ne možemo znati unaprijed kakvu će odluku donijeti vještak i povjerenstvo ili dali ćete ostvariti status HRVI.....

 

Možda nećete biti zadovoljni iznosom mirovine, možda dobijete mali omjer rat-mir, možda dobijete profesionalnu nesposobnost, možda ovo ili ono............................

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toma1 je napisao:

Moje pitanje za znalce ili one koji su imali isti slučaj je:Da li ću ukolikom ostvarim status RVI a time i povoljniji čin uspjeti otići u mirovinu "u paketu"sa kompletno riješenim statusom da kasnije ne moram vršiti reviziju ili obnovu predmeta.

Nadam se da sam sročio pitanje na razumljiv način.

 

RVI moguče i da ostvarite ali dok dobijete 2. st. rješenje, s obzirom da tek u 4. mj podnosite ponovni zahtjev, ne vjerujem baš da će vam niti 1. st. komisija vezano za rvi biti - možda i bude do kraja ove godine ali 2. st. rješenje nećete dobiti ove godine ( ono se ćeka i po 12 mjeseci nakon 1. st. komisije ). A u slućaju ostvarivanja statusa rvi-a bez 2. st. rješenja ništa ne vrijedi 1. st. rješenje.

 

U mom slućaju je trebalo 3 godine od podnošenja zahtjeva za priznavanje statusa hrvi-a do dobivanja konačnog 2. st. rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Toma1 je napisao:

...Da li ću ukolikom ostvarim status RVI a time i povoljniji čin uspjeti otići u mirovinu "u paketu"sa kompletno riješenim statusom da kasnije ne moram vršiti reviziju ili obnovu predmeta...

Da,ako ostvarite status HRVI tada će po tom elementu "paket" biti kompletan.

Reviziju vi ne možete pokretati, obnovu postupka možete!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da postoji velika vjerovatnost za ostvarivanje RVI jer se neprekidno i kontinuirano liječim već oko 4 godine.

Ako ne redovitim putem a ono putem žalbe ili tužbe koja ovom prilikom ako rješenje bude negativno neće izostati.

Pošto ne znam što me točno čeka pisati ću žalbe na sva rješenja koja dolaze sa mirovinskog te ću na takav način "kupovati"vrijeme do konačnog rješenja sa DLP.

Puno teorije ali možda uspije.Hvala,svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto ne znam što me točno čeka pisati ću žalbe na sva rješenja koja dolaze sa mirovinskog te ću na takav način "kupovati"vrijeme do konačnog rješenja sa DLP.

 

To ste brzopleto napisali, a mogu Vam reći da Vam je to najgora opcija.

 

Ukoliko budete nezadovoljni rješenjem i budete se žalili onda ćete poprilično skupo kupovati vrijeme i vjerojatno nećete napraviti ništa osim 2 koraka naprijed i 4 unazad.

 

Jeftinija i "brža" Vam je obnova postupka, a vezano za obnove postupka i žalbe ovom podforumu ima dosta diskusija pa malo pročitajte kako prolaze oni koji se žale na rješenje o mirovini.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija