Jump to content

Zakon o prisluškivanju?


hrvoje_vk

Preporučene objave

hrvoje_vk je napisao:

Kako glasi zakon o prisluškivanju, tj. gdje da pronađem nešto o tome? Kakav je postupak ukoliko policija želi prisluškivati nekog npr. na mobitel? Hvala unaprijed svima!

To je službena tajna.

 

Policija usko surađuje s istražnim sucem koji daje odobrenje za početak primjenjivanja mjera. Mjere su opisane u Zakonu o policiji.

 

Propisi koji pobliže nalažu načine korištenja mjera javnosti nisu dostupni. Samo ću Vam još reći da se sam postupak primjenjivanja takvih mjera ne razlikuje puno od scena iz nekih filmova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

 

To je službena tajna.

 

Policija usko surađuje s istražnim sucem koji daje odobrenje za početak primjenjivanja mjera. Mjere su opisane u Zakonu o policiji.

 

Propisi koji pobliže nalažu načine korištenja mjera javnosti nisu dostupni. Samo ću Vam još reći da se sam postupak primjenjivanja takvih mjera ne razlikuje puno od scena iz nekih filmova.

 

-mene konkretno zanima slijedeće:

 

Prilikom razgovora s policajcem (u stanici) zatražio sam da obavim poziv preko svog mobitela što mi je i dopušteno. Nakon nekoliko dana kući mi je došlo pismo kao odgovor na moju žalbu i u tome pismu se navodi "...razina glasnoće mobitela je bila pojačana a policijski službenik se nalazio u neposrednoj blizini ispitanika pa je čuo kako ispitaniku...". Dakle, mene zanima onaj dio kako je policajac službeno izjavio da je on čuo moj razgovor na mobitel te postoje li zakoni koji to reguliraju kao neovlašteno prisluškivanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

hrvoje_vk je napisao:

Kako glasi zakon o prisluškivanju, tj. gdje da pronađem nešto o tome? Kakav je postupak ukoliko policija želi prisluškivati nekog npr. na mobitel? Hvala unaprijed svima!

To je službena tajna.

 

Policija usko surađuje s istražnim sucem koji daje odobrenje za početak primjenjivanja mjera. Mjere su opisane u Zakonu o policiji.

 

Propisi koji pobliže nalažu načine korištenja mjera javnosti nisu dostupni. Samo ću Vam još reći da se sam postupak primjenjivanja takvih mjera ne razlikuje puno od scena iz nekih filmova.

 

Ne radi se o nikakvoj tajni o tome možeš pročitati ovdje. Konkretno članci 332-340 (iako je taj zakon na snazi od 01.01.2009. godine te odredbe vrijede od 01.07.2009. godine), ali na vrlo sličan način je riješeno i u dosadašnjem zakonu).

 

Ovo što ti navodiš ne bi se moglo podvesti pod "prisluškivanje" jer su okolnosti takve da si sam tome pridonio (tvoja nepažnja i nemarnost) i dužnost je policijskog službenika bila da o tome sačini službenu zabilješku do koje je došao neposrednim zapažanjem (sluhom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija