Jump to content

otkaz,sa bolovanja na otpremninu


damanra

Preporučene objave

Tijekom bolovanja dobio sam otkaz ugovora o radu sa otkaznim rokom 30 dana i jedan tjedan.Do istog je došlo mojom krivnjom i nematerijalne prirode.Za vrijeme bolovanja dobivao sam sindikalnu pomoć,jubilarnu nagradu božićnicu...Zbog pogoršanja bolesti uskoro odlazim u mirovinu.Obzirom na to da nisam koristio otkazni rok zamolio bih nekoga da me uputi što činiti da ostvarim pravo na otpremninu.Poznato mi je da kada radnik svojom krivnjom dovede do otkaza ugovora o radu nema pravo na otpremninu ali me zanima obzirom da uopće nisam koristio okazni rok i da u mirovinu odlazim praktično iz radnog odnosa da li automatski imam pravo na otpremninu.Hvala unaprijed svima koji nešto znaju o tome i odgovore mi!Pozdrav!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Samo da Vam kažem da sam došao do odgovora na svoje pitanje.Naime,obzirom da idem u mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad kojom prilikom automatski prekidam radni odnos prije isteka otkaznog roka imam pravo i na otpremninu,Što se tiče Vašeg pitanja moram Vam reći da nisam pravnik ali mi je logično da biste trebali imati pravo na otpremninu obzirom da ste dobili otkaz ugovora o radu ne svojom krivnjom.E,sad da li tu još ima kakvih zavrzlama ne bih Vam znao reći,nadam se da će Vam odgovoriti netko tko ima više iskustva ili znanja o tome.Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija