Jump to content

molim savjet


ile

Preporučene objave

imam 34 godine dobio sam 50/50%profesionalnu nesposobnost,na ranjavanje,30%HRVI,mirovina 1850kn,otisao sam kao malodoban na ratiste i od tada nisam radio jer sam na lijecenju,supruga mi ne radi imam 7 mjesecnu bebu,sta mi je cinit,jer od toga ne mogu zivjet a ne zelim varat sustav i zelio bi raditi bar ono sto sam u mogucnosti ali gdje se god pojavim kao HRVI svi bjeze od mene kao od kuge,stambeno zbrinjavanje mi ne treba jer mi je majka obezbjedila kat kuce,ima li ko preporuku kome da se javim,i sto mi je cinit.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ile je napisao:

imam 34 godine dobio sam 50/50%profesionalnu nesposobnost,na ranjavanje,30%HRVI,mirovina 1850kn,otisao sam kao malodoban na ratiste i od tada nisam radio jer sam na lijecenju,supruga mi ne radi imam 7 mjesecnu bebu,sta mi je cinit,jer od toga ne mogu zivjet a ne zelim varat sustav i zelio bi raditi bar ono sto sam u mogucnosti ali gdje se god pojavim kao HRVI svi bjeze od mene kao od kuge,stambeno zbrinjavanje mi ne treba jer mi je majka obezbjedila kat kuce,ima li ko preporuku kome da se javim,i sto mi je cinit.hvala

 

Moj savjet je da se nastavite liječiti pa sa novom medicinskom dokumentacijom na obnovu postupka mirovine, ako vještaci utvrde da je došlo do pogoršanja bolesti postoji mogučnost da vam povise omjer vezano za rat.

 

Druga mogučnost bi bila ta da nađete posao - legalno da se prijavite negdje , radite i primate pola mirovine.

 

Moj vam je primjer bio :

Imam 35 godina, status hrvi-a 30 %. Prije 5 - 6 mjeseci bio sam u velikoj financijskoj krizi. Mirovina evo sada sa ovim povečanjem dok mi ne počmu obračunavati sa koeficjentom 1,85 kada bi trebala biti i nešto veća, ali trenutno mi je 3005,00 kuna. Žena mi je bila na porodiljnom ( 1600 kuna ), 2 djece skroz male ( 1 god, 2 god, ).

Odlučio sam i ja tada tražiti posao ali i moja žena, pa ko prije nađe posao ide raditi a ovaj drugi ostaje doma čuvati djecu. Tako je i bilo, žena je našla prva posao ( dosta dobar što se plaće tiće ) a ja čuvam doma djecu i dalje se liječim . Kada se nema, nema se i mora se nešto napraviti da se nešto zaradi za djecu. I tako moja žena radi a mene djeca doma mrcvare i svatko svoje trpi.

 

A što se tiče pomoči od drugih to sam odavno prekrižio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dobivate 100% iznos osnovice a osnovica se određuje kao:"... koju čini prosječni iznos plaće koja je osiguraniku isplaćena u posljednjih šest mjeseci prije mjeseca u kojem je nastupio slučaj na osnovi kojeg se stječe pravo na naknadu, neovisno na čiji se teret isplaćuje, osim u slučaju kada je posebnim zakonom drukčije propisano." i "u osnovicu za naknadu uračunavaju se i novčani primitci ostvareni u skladu s propisima o doprinosima za obvezna osiguranja, pod uvjetom da su isplaćeni u šestomjesečnom razdoblju na osnovi kojih se utvrđuje osnovica za naknadu, te da imaju ostvaren prethodni staž osiguranja u Zavodu na osnovi radnog odnosa ili obavljanja gospodarske djelatnosti, odnosno obavljanja profesionalne djelatnosti samostalno u obliku zanimanja od najmanje 6 mjeseci neprekidno ili 9 mjeseci s prekidima u posljednje dvije godine."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija