Jump to content

procjena radne sposobnosi


brko73

Preporučene objave

u 10mj.2008.g.dobio sam odbijenicu za hrvi od drugostupanjske nisam pravio tužbu nego ću ići na obnovu postupka,ali nisam podnosijo ništa za civilno.Nezaposlen sam sada sam na psihijatriji na lijećenju imam dijagnosticiranu epilepsiju ali su nalazi po pretragama uredni,neurolog tvrdi da moram trošiti lijekove non stop,trileptal 300mg.Isto imam problema sa srčanim i krvnim tlakom također moram trošiti lijekove i za to,pa me zanima dali mogu podnjeti svu dokumentaciju koju imam za procijenu nesposobnosti za rad.Neznam odakle da krenem i dali moram kod svakog specijaliste naglasiti da mi nalaz treba za procijenu sposobnoisti za rad.Pošto sam odbijen za hrvi nemogu obnoviti postupak 2g.Dali to ima veze i za civilnu???

Ako netko zna ovo neka mi odgovori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

brko73 je napisao:...

Neznam odakle da krenem i dali moram kod svakog specijaliste naglasiti da mi nalaz treba za procijenu sposobnoisti za rad.Pošto sam odbijen za hrvi nemogu obnoviti postupak 2g.Dali to ima veze i za civilnu???

...

Prvi korak: posjet svom izabranom liječniku obiteljske medicine (opće prakse, kod kojeg je vaš karton,...) i razgovor o realnosti osnovanosti zahtjeva za invalidsku mirovinu i što je od medicinske dokumentacije potrebito za procjenu radne sposobnosti. Korak dva: ili npr. na nekom forumu, kao što je ovaj na kojem ste postavili upit, ( ili npr. preporučavam http://www.braniteljski-forum.com/) "pronjuškati" što je sve od dokumentacije potrebito za podnošenja zahtjeva HZMO-u jer ima x postova na tu temu ili otići u PS HZMO i informirati se što je potrebno. Liječnik opće prakse će vam riješiti dileme što je od medicinske dokumentacije potrebito i uputiti pojedinim specijalistima radi nalaza i mišljenja o radnoj sposobnosti.

Odbijanje zahtjeva za priznavanjem statusa HRVI nije zapreka za podnošenje zahtjeva za priznavanjem prava na invalidsku mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duro hvala!!! probao sam se registrirati na adresu koju si mi dao ali ni je sad moguće pokušati ću kasnije.I ujedno ti hvala na objašnjenju.Nešto sam načuo ali nisam bio siguran.Ne znam dali šta znaš o informaciji da do kraja 2010g.navodno tko nije riješio status hrvi od ostatka razvojačenih branitelja po nekom zakonu RH.bih moglo biti usvojeno po prijedlogu vlade ili jadranke kosor.Kao svima 20%.To je informacija predsjednika naše udruge dragovoljaca u Požegi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

brko73 je napisao:

...Nešto sam načuo ali nisam bio siguran.Ne znam dali šta znaš o informaciji da do kraja 2010g.navodno tko nije riješio status hrvi od ostatka razvojačenih branitelja po nekom zakonu RH.bih moglo biti usvojeno po prijedlogu vlade ili jadranke kosor.Kao svima 20%.To je informacija predsjednika naše udruge dragovoljaca u Požegi.

Ako sam te dobro razumio po informaciji predsjednika udruge dragovoljaca u Požegi ispada da će svi razojačeni branitelji do kraja 2010 godine, a nemaju priznat satus HRVI, " dobiti" odnosno će im država priznati satus HRVI s oštećenjem organizma 20%; suzdržati ću se nekih razglabanja, ali to mi djeluje toliko nevjerojatno da sam pomislio kako se taj predsjednik udruge najvjerojatnije kandidirao za npr. ništa manje od barem gradonačelnika Požege ili ima namjeru naslijediti Mesića i kako mu je izborna utrka u punom jeku!

No, vratimo se po meni realnijim stvarima: pokušaj se registrirati na onaj forum i saznaj što te interesira, a predsjednika ostavi da predsjedava udrugom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po nekom zakonu RH.bih moglo biti usvojeno po prijedlogu vlade ili jadranke kosor.Kao svima 20%.

 

 

 

Brko 73 pa malo ozbiljnosti... samo prosta računica vam govori u prilog istinitosti navoda:

 

Izračun:

 

500.000,00 branitelja x samo najniža invalidnina za 20%HRVI u iznosu 115,00kn =

 

57.000.000,00 slovima(pedeset sedam miliona kuna mjesečno )samo za invalidninu a gdje su mirovine sa uvečanim koeficijentom....

 

P.S.Kupite tom svom predsjedniku kalkulator....i busolu ...bit će da se malo izgubio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

istina ne lijeći ali sumnja i upućuje za to nadležnim ustanovama ali ja sam to odbijao do 2005.u sporu sam jer mi papiri (specijalistićki)datumiraju van roka 10g.a potvrđuju sumnje dr. o.p.još od 95."bilo me sram lud" -ne sad me nije sram- dapaće ponosan sam :kavica::palac:

ps. samo sam htio vremenski prikazat problem rvi ( dugo trajat) buda 1965 ,brko pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

roda91 je napisao:

istina ne lijeći ali sumnja i upućuje za to nadležnim ustanovama ali ja sam to odbijao do 2005.u sporu sam jer mi papiri (specijalistićki)datumiraju van roka 10g.a potvrđuju sumnje dr. o.p.još od 95."bilo me sram lud" -ne sad me nije sram- dapaće ponosan sam :kavica::palac:

ps. samo sam htio vremenski prikazat problem rvi ( dugo trajat) buda 1965 ,brko pozdrav

 

Oosbno se liječim od 2000 god ambulantno kod psihijatra. Tada sam još aktivo radio u mup-u i bio na bolovanju od 8 mjeseci ( u međuvremenu bio u bolnici mjesec dana na psihijatriji - ptsp ) pa radio, pa opet 2004 u bolnicu na psihijatriju pa opet se vratio raditi u mup kao policajac ( krim., granični, temeljni ), da bi mi zadnje bolovanje bilo 2005 nakon čega sam 2007 umirovljen.

 

I mene je bilo sram i neugodno sam se osječao pred čekaonom psihijatra u OB Dubrovnik koji je mali grad i svak svakog zna, ljudi su prolazili i u čudu me gledali kao da imam kugu i pitali su se u sebi a neki i mene što čekam ispred čekaone psihijatra ? Nije mi bilo lako ali radi obitelji pristao sam na nagovor supruge da potražim stručnu pomoć.

 

Vračao bi se na posao nakon bolovanja a kolege bi me gledale čudno i s ne povjerenjem jer sam doduše malo malo planuo što na njih što na stranke, ne samo verbalno negi i fizički. Ali eto dao sam sve od sebe i stisnuo zube jer mi je obitelj bila na prvom mjestu i želio sam u krugu obitelji funkcionirati koliko toliko normalno zato sam i započeo liječenje.

 

Nikada se nisam smatrao ludim, ni tada ni danas kada imam sve ukupno 9 bolničkih liječenja na psihijatriji, grupnih psihoterapija kojima ne znam broja, kontrola psihijatara, testiranja psihologa, ali nisam lud nego eto malo iskočim iz tračnica tu i tamo i to je to. Samo je problem pri tom iskakanju što to činim ponekad u večini slučajeva bez potrebe i na krivim mjestima pa ljudi o meni steknu krivu sliku.

Mislio sam i rekao sam sebi, ma boli me neka stvar za posao i što če ljudi misliti, prošao sam i gore stvari u ratu dok su drugi grijali svoje guze u toplim kancelarijama i autima cijeli rat ja sam se smrzavao i gladovao pa sam preživio, rekao sam šta bude bit će - sada se borim za obitelj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija