Jump to content

Društveno vlasništvo - pomoć molim


never

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Imam slijedeci upit u nadi za odgovorom.. pokusao nam naci odgovore na slicnu temu, ali bez uspjeha.. tako da se unaprijed ispricavam ako je ista tema vec bila.

Naime moja muka sa rjesavanjem ostavinske rasprave napokon je zavrsena, ali ocito ne i sve komplikacije.

Radi se o obiteljskoj kuci sa dvoristem.

 

U vlasnickom listu sada stoji ovako:

posjedovnica:

I - vrt i suma

II - obiteljska stambena zgrada

vlastovnica:

ZK tijelo I - UDIO 1/1 - DRUSTVENO VLASNIŠTVO

ZK tijelo II - 1/3 osoba x

ZK tijelo II - 1/3 osoba y

ZK tijelo II - 1/3 osoba z

 

Citao sam ovdje da je za brisanje društvenog vlasništva dovoljno otici na gruntovnicu i zatraziti zahtjev

za brisanje.. no mene zanima mogu li to sam obaviti ili

su i ostali suvlasnici moraju ici sa mnom i dati i svoju suglasnost ili kako to ide..?

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

evo nešto iz mojeg iskustva....;

 

bilo kakve promjene sa nekretninama u gruntovnici (društveno vlasništvo itd.) nemožete raditi bez suglasnosti svih suvlasnika.

 

meni su odbili sudskim rješenjem brisanje društvenog vlasništva jer susjed ima 5/104 a ja 99/104..... :zao: a ja ga nisam tražio suglasnost...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Step je napisao:

 

meni su odbili sudskim rješenjem brisanje društvenog vlasništva jer susjed ima 5/104 a ja 99/104..... :zao: a ja ga nisam tražio suglasnost...

 

ne mogu vjerovat. kolko znam još prije dvije god. brisanje društvenog vlasništva mogao je zatražiti vlasnik ili bilo tko od suvlasnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Ako su Vas pismeno odbili uložite žalbu jer nisu postupili po Zakonu o zemljišnim knjigama i Zakonu o vlasničkim odnosima i drugim stvarnim pravima koji uz određene uvjete iz članka 364. i 365.Zakona o Vlasničkim odnosima upravo upućuju na to . Vi ste suvlasnik te čestice u tom omjeru . Potražite u Katastru da Vam pokažu elaborat na temelju kojeg je provedena uknjižba za Vašeg susjeda suvlasnika .

 

Morate se boriti znanjem o činjenicama i propisima.

 

Treba bez obzira na to što Vam to sada izgleda kao nepravda otkloniti na civilizirani način sumnju.Lijepim postupkom dokazujete da zaslužujete poštovanje , da zaslužujete da Vas se sasluša i uspjeh je uvijek bolji .

Civiliziranim pristupom i argumentima postići ćete bolji razultat,što naravno ne znači da ćete dozvoliti da Vas se "voza ",Vaše argumente ne može se ignorirati jer i za to ima lijeka .

 

Pozdrav! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija