Jump to content

dodatak na civ. mirovinu


agm

Preporučene objave

bok-želio bih da mi netko odgovori dali imam pravo na dodatak na civ. invalidsku mirovinu. obrazloženje u invalidsku civ. mirov. otišao sam 1998 g . sudjelovao sam u obrani RH 28 mj. od 1991 do 1994 več i prije sudjelovanj u obrani RH bio sam proglašen invalidom rada. :hvala: :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,ako ispunjavaš uvjete iz navedenog članka 21.

 

potvrdu o sudjelovanju u Domovinskom ratu tražiti od ureda za obranu i istu priložiti u mirovinsko sa zamolbom za ponovni izračun mirovine.

ako si u obrani RH barem od početka rujna 1991.g.imaš status dragovoljca i pravo na povečanje mirovine do 30%(čl.21. st.6.)

ZOPHBDR 174/01 ?

Članak 21.

(1) Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata koji ostvari pravo na invalidsku mirovinu prema Zakonu o mirovinskom osiguranju, i koja na temelju navršenoga mirovinskog staža iznosi manje od mirovine koja bi mu pripadala za 40 godina mirovinskog staža osobni bod povećava se ovisno o vremenu provedenom u Domovinskom ratu, i to:

1. hrvatskom branitelju do 12 mjeseci za 10%

2. hrvatskom branitelju od 12 do 24 mjeseci za 15%

3. hrvatskom branitelju od 24 do 36 mjeseci za 20%

4. hrvatskom branitelju od 36 do 48 mjeseci za 25%

5. hrvatskom branitelju od 48 i više mjeseci za 30%

6. dragovoljcu za 30%.

(2) Tako povećana invalidska mirovina ne može iznositi više od mirovine određene na temelju osobnog boda za 40 godina mirovinskog staža.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija