Jump to content

Usmeni otkaz ! Kako reagirati ?


ogard

Preporučene objave

Zaposljen sam na neodređeno vrijeme, a u ovoj firmi sam godinu dana. U ponedeljak (09.03.) vratio sam se s bolovanja (lom noge, 5 mj.). Poslodavac(veliki obrtnik) mi je kad sam se prijavio odgovorio " Tu više nebreš delati idi se razduži i javi se u administraciju ". Razdužio sam se i uzeo pismenu ovjerenu potvrdu (to je jedini papir koji imam), a zatim sam otišao u kancelariju po papire o otkazu (ujedno da vidim kakav otkaz ću dobiti, kakvo će biti obrazloženje). Tamo mi je odgovoreno da sad nema vremena (ćerka poslodavca) nek dođem kasnije. Javio sam se :zao: približno za 5 sati i dobio odgovor da bude ona to riješila s direktorom, nek sutra nazovem. Nazivam ja tako svaki dan do danas (13.03.), a odgovor isti! Dojadilo mi je, kako da reagiram (do sad sam bio pristojan) i koje pravne osnove eventualno mogu koristiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

morate u roku od 15 dana od poslodavcevog usmenog otkaza podignuti zahtjev za zastitu prava, bez obzira sto se ugovor o radu ne moze otkazati usmenim putem.

 

naime, usmeni otkaz nije valjan, mora biti u pisanom obliku i dostavljen drugoj strani.

 

za ovo razdoblje za koje vas je poslodavac poslao doma bez valjanog otkaza, duzan vam je naknadu place jer niste radili njegovom krivnjom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ogard, da sam na vašem mjestu, ako možete pokrijte bolovanjem ovih 4-5 dana (možete i po osnovu neke druge dijagnoze), a ubuduće dok ne dobijete pismeni otkaz uz obrazloženje istog, svakodnevno se javite ujutro u firmu - osobno, a ujedno postupite po uputi Sue. Vama se lako može desiti da vam poslodavac uruči otkaz vašom krivnjom, tj. zato što se niste javljali na posao. Zato oprez i pametno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije svega zahvaljujem vam se na brzom odgovoru! Kako i gdje se podiže zahtjev za zaštitu prava (kako izgleda)? Usput imam još i 20 dana starog G.O. , ali to mi nije važno.Sad sam baš dobio SMS poruku da su mi papiri gotovi. Idem po njih pa ću vas obavjestiti kako je prošlo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

U roku od 15 dana od primitka pismenog otkaza imate pravo podnijeti Zahtjev za zaštitu prava -Poslodavcu .

 

Udrugih 15 dana Vam poslodavac mora odgovoriti , udovoljiti Vašem zahtjevu ili odbiti , a ukoliko ne udovolji ili uoće ne odgovori , . Tada podnosite sudu t5užbu za zaštitu prava iz radnog odnosa .

 

Tužbu podnosite sudu prema sjedištu firme ili prema mjestu gdje ste obavljali poslove .

Zahtjeve i Tužbu mora Vam sastaviti osoba koja ima znanja iz Zakona o radu , dipl pravnik ili odvjetnik .

Ukoliko imate u bližem srodstvu dipl. pravnika tada Vas on može zastupati pred sudom .( radi manjih troškova )

 

Pozdrav UDE ! :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija