Jump to content

Posao za stranca


muha505

Preporučene objave

Pozdrav!

Ukoliko se egipćanin želi ovdje zaposliti kakva je procedura?

pročitala sam sve naše zakone o strancima ali recimo da baš ne razumijem.

Dali mu traba viza da uopće dođe ovdje?

Dali može jednostavno sjesti na avion i naći se ovdje?

Ako ne, dali ja moram napisati jamstveno pismo za njega?

u zakonu piše da ja moram biti zaposlena i priložiti zadnje 3 plaće uz jamstveno pismo, što ako ja nisam zaposlena?

Također piše ako dolazi u posjet da moram navesti svoju adresu stanovanja, što ako mu iznajmom stan i on ne bude kod mene doma?

ok i recimo da on sad dođe.

nakon 3 mjeseca što je turist i recimo da naše posao onda traži radnu dozvolu i zahtjev za privremenim boravkom ako sam dobro skužila.

to traje tops 2 mj.

onda može biti ovdje godinu dana i nakon toga zatražiti produljenje.

Jesam li dobro shvatila?

gdje tražim Vizu za njega? U njegovoj ambasadi? ili on u Egyptu traži vitu u hrvatskoj ambasadi?

kad treba viza kad ne?

Hvala na pomoći.

Srdaćan pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

/quote gdje tražim Vizu za njega? U njegovoj ambasadi? ili on u Egyptu traži vitu u hrvatskoj ambasadi?

kad treba viza kad ne?/

 

Ne mozete vi traziti vizu u egipatskoj Ambasadi da dozvoli boravak svom egipatskom drzavljaninu za boravak ili rad u ... - Egiptu. Jer samo za boravak u Egiptu ona moze izdati vizu.

 

Stranac koji zeli raditi u Hrvatskoj (kao i drugi stranci koji zele produljeni boravak u RH) zahtjeve podnose u hrvatskom Veleposlanstvu u zemlji ciji su drzavljani.

 

U hrvatskom Veleposlanstvu osoba koja zeli ici raditi u Hrvatsku, ili tvrtka koja je salje na rad, ispunjava zahtjev i njemu prilaze svoje osobne dokumente, i ugovor kojeg ima sa onim tko ce je zaposliti. Tocan popis dokumenata dat ce sluzbenici za svaki posebni slucaj, ali postoji neki formular koji sluzi kao okosnica.

Bitno je da ima garancije o zdravstvenom osiguranju, i ugovor iz kojeg je vidljivo da ce imati neku x placu. Neki prilazu i podatke o mjestu gdje ce stanovati, ako ga imaju, a ako ne - prilazu dokumente o tome koja je hr. tvrtka koja ih prima na posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija