Jump to content

može li mi netko pomoći?


dado_ri

Preporučene objave

Vrhovni sud mi je na moju žalbu spustio presudu na 8 mjeseci. Tijekom istrage sam proveo u pritvoru skoro 9 mjeseci a prvostupanjska presuda županijskog suda je bila 14 mjeseci. Zanima me dali mogu i kako dobiti nekakvu odštetu za ovih mjesec dana što sam ih duže proveo u zatvoru...unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete. Trebate za to ipak odvjetnika jer sumnjam da ćete to sami znati izvesti.

 

Prvo odvjetnik šalje državnom odvjetništvu prijedlog za mirno rješenje spora.

Država ima pravo čekati 3 mjeseca.

Ako država smatra prijedlog osnovanim, onda se obveže isplatiti odštetu, a ako ne smatra, onda šuti ili se odčituje da je prijedlog neosnovan i eventualno u kojem dijelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, a koliko je jedan dan u zatvoru? Čuo sam da je 300 kn...i zanima me još jedna stvar, imam kod sebe potvrde o oduzimanju predmeta koji su mi oduzeti u policiji. Presuda je donesena a tom presudom ti isti predmeti tj u ovom slučaju novac, nije bio oduzet. Zanima me kamo da idem sa tim potvrdama kako bi mi to vratili nazad i dali to uopće mogu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...imam kod sebe potvrde o oduzimanju predmeta koji su mi oduzeti u policiji. Presuda je donesena a tom presudom ti isti predmeti tj u ovom slučaju novac, nije bio oduzet. Zanima me kamo da idem sa tim potvrdama kako bi mi to vratili nazad i dali to uopće mogu...

 

obratite se sudu. samo sud koji je donio presudu moze donijeti rješenje o sudbini tih predmeta.

to je trebao napraviti već u presudi, tj. odlućiti što s njima, ako nije, može i naknadno.

bez tog rješenja, nema vraćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija