Jump to content

Sanse za obustavljanje prekrsajnog postupka


kud_bas_mene

Preporučene objave

Uhvacen sam (22g, student, nikad kaznjavan, nikad privodjen, nikad nista), sa 0,7g marihuane.

 

Kazneni sud mi je odredio 1 godinu uvjetne.

 

Danas sam dobio poziv za prekrsajni sud. Pise da moram platiti 5000kn i obavezno se ljeciti.

 

Postoji li sansa da se taj proces obustavi, buduci da mi je kazneni sud vec odredio kaznu a ja sam u gipsu?

 

Prije 5 tjedana sam slomio koljeno te se jos uvijek ljecim, za sto mi je potreban novac, a nemogu raditi. Oce li mi zbog toga ici na ruku, ako na sud uzmem svu medicinsku dokumentaciju?

 

Puno Vam hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kud_bas_mene je napisao:

Uhvacen sam (22g, student, nikad kaznjavan, nikad privodjen, nikad nista), sa 0,7g marihuane.

 

Kazneni sud mi je odredio 1 godinu uvjetne.

 

Danas sam dobio poziv za prekrsajni sud. Pise da moram platiti 5000kn i obavezno se ljeciti.

 

Postoji li sansa da se taj proces obustavi, buduci da mi je kazneni sud vec odredio kaznu a ja sam u gipsu?

 

Prije 5 tjedana sam slomio koljeno te se jos uvijek ljecim, za sto mi je potreban novac, a nemogu raditi. Oce li mi zbog toga ici na ruku, ako na sud uzmem svu medicinsku dokumentaciju?

 

Puno Vam hvala!

 

 

Nije baš jasno što si dobio od Prekršajnog suda jer u pozivu to sigurno ne piše što si naveo.

 

Ukoliko je kazneni postupak dovršen (pravomoćan), a prekršajni je još u tijeku u tom slučaju prekršajni se može obustaviti.

 

Dostavi Prekršajnom sudu pravomoćnu presudu iz kaznenog postupka i pozovi se na članak 10 Prekršajnog zakona:

 

"Nemogućnost primjene prekršajnog prava u posebnim slučajevima

 

Članak 10.

Protiv počinitelja prekršaja koji je već u kaznenom postupku pravomoćno proglašen krivim za kazneno djelo koje obuhvaća i obilježja počinjenog prekršaja ne može se pokrenuti prekršajni postupak za taj prekršaj, a ako je postupak pokrenut ili je u tijeku, ne može se nastaviti i dovršiti.".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, dobio sam:

 

Poziv: U kojem pise datum, sat i mjesto u kojem se moram pojaviti na sudu sa dokazom o prosjecnoj mjesecnoj placi u zadnja 3 mjeseca. Posto ne radim, tojest student sam, neznam sto da im donesem. Potvrdu sa faxa necu moci donjeti jer sam ove godine izgubio studentska prava, buduci da sam posljednja generacija "starog" sistema studiranja.

 

Optuzni prijedlog: U kojem pisu moji osobni podaci, te opis djela koje sam pocinio. Takoder pise da sam student, sto i jesam, pa se nadam da ce podatak koji su sami naveli uzeti u obzir.

 

Obrazlozenje: Prepisat cu podcrtane tocke:

 

1. Da se protiv okrivljenika provede prekrsajni postupak.

 

6. Da se okrivljenika proglasi krivim i kazni novcanom kaznom u iznosu od 5000kn, te da se uz kaznu izrekne zastitna mjera oduzimanja droge i obaveznog ljecenja od ovisnosti.

 

10. Da se odluka o prekrsaju dostavi podnositelju optuznog prijedloga.

 

Eto. Recite mi molim vas, postoji li sansa da se postupak obustavi. Ukoliko se ne obustavi na temelju pravomocne presude kaznenog suda, moze li se obustaviti ili barem ponisti globa od 5000kn buduci da sam student i da sam slomio koljeno prije mjesec u pol dana, o cemu imam svu medicinsku dokumentaciju? Ja zaista nemam novaca niti cu moci raditi jos neko dulje vrijeme radi ozljede koja je dosta ozbljna.

 

Unaprijed zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija