Jump to content

prigovor na prometni prekršaj


stetz

Preporučene objave

jučer me policajac zaustavio jer sam na punoj crti pretekao kamion.Kad me zaustavio rekao kontrola dokumenata a zatim kazna 500 kuna.Rekao sam da je kamion vozio jako sporo,pošto je tek prošao semafor no nije bilo spasa napisao mi je kaznu 500 kn.Kako da napišem prigovor inače nemam nikakvih kazni do sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policajac vam je najvjerojatnije izdao prekršajni nalog za počinjeni prekršaj.

Pogledajte članke 236 i 237 Prekršajnog zakona, pa na osnovu njih podnesite prigovor na prekršajni nalog u roku od osam dana policijskoj postaji koja vam je izdala nalog.

 

Sadržaj prigovora

 

Članak 236.

(1) Prigovor sadrži:

1. naznaku prekršajnog naloga protiv kojeg se podnosi i tijela kojem se podnosi,

2. ime i prezime podnositelja i njegov potpis,

3. osnov zbog kojeg se prigovor podnosi,

4. obrazloženje, ako se prigovor podnosi samo zbog izrečenih odnosno primijenjenih prekršajnopravnih sankcija.

(2) Prigovor koji je pravodobno podnijela ovlaštena osoba odgađa izvršenje prekršajnog naloga.

 

Osnove zbog kojih se prigovor može podnijeti

 

Članak 237.

(1) Prigovor se može podnijeti zbog:

1. poricanja prekršaja

2. izrečene odnosno primijenjene prekršajnopravne sankcije, oduzete imovinske koristi ili određenih troškova u povodu izdavanja prekršajnog naloga.

(2) Ako se prigovor podnosi iz osnova stavka 1. točke 2. ovoga članka, podnositelj treba obrazložiti prigovor i podnijeti dokaze o činjenicama na kojima temelji prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija