Jump to content

Hitna pomoć za naknadno pronađenu nekretninu


tsunami

Preporučene objave

Moj brat je darovnim ugovorom dobio kuću od oca,a nakon njegove smrti u ostavini se on i majka odrekli svog dijela u mojoj kuci a ja i brat u korist majke u stanu.Tako sada svi troje imamo nekretnine 1/1 u dogovoru.Pojavilo se zemljište tj.put kroz naselje jer je otac prodavao placeve u tom naseljui taj put je na pok.ocu.Brat kaže da mu je odvjetnica rekla da po nasljednom ključu on nema 1/3 tog puta jer se odrekao prije nekretnina koje je moj otac imao.Naravno majka i ja smo potpisale zahtjev za ostavinu za naknadno pronađenu imovinu i dogovorile da ćemo i brata uvrstiti odričući se tako da svi troje imamo 1/3,makar mi to nema logike jer imovina je tek sada pronađena i brat bi jednako kao i mi imao pravo naslijeđivanja oca.Brat će voditi prodaju i dogovor i kaže da mu je opet odvjetnica rekla da će on tužiti (grad izgrađuje kolektore,vodovod itd na tom našem putu)kao korisnik toga puta iako nije ostavina prošla.Rekla sam mu da on to ne može jer nema pravni interes dok ne bude suvlasnik.>>>>>>>>Problem je što majka ne vjeruje bratu i misli da je potpisala nešto što ne razumije,a ja ne želim bratu iskazati sumnju i eventualno ga uvrijediti ako ne laže a opet sumnjivo mi je sve oko te prodaje i njegovog angažmana oko toga.Molim da mi pomognete i objasnite da li je moguće da brat poduzima kakve radnje dok nismo prošli ostavinu i može li on sam prodati i primiti novce u naše ime.Majka je uvjerena da će nas brat prevariti i prodajom zatajiti dio novca koji će eventualno dobiti a manji dio dati namaŽelim riješiti ovu nejasnoću i spriječiti obiteljsku svađu ali tek na osnovu pravnog znanja o mogučnostima ovoga posla.Zahvaljujem puno na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana, imajte na umu "sve se moze kad se hoce", "gdje ima dima ima i vatre" kao i da je bolje sprijeciti nego lijeciti.

Netransparentnost u postupcima u osnovi nije odlika postenih ljudi.

Dobronamjerno vam savjetujem da vi i vasa gdja. majka smireno i bez osobnih kvalifikacija zatrazite odgovore i objasnjenja od svog brata i da inzistirate na zajednickom i transparentnom pristupu rjesavanja te situacije s odvjetnicom. Njegovu eventualnu ljutnju je lakse rijesiti nego pravnu komplikaciju nastalu iz neznanja, povrsnosti ili nepostenih namjera, a prakticki je skoro nemoguce donositi dobre odluke ukoliko ne raspolazete svim relevantnim informacijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija