Jump to content

koncesijo i koncesijsko odobrenje NIJE isto


anonimno

Preporučene objave

Jole, s obzirom da vidim da si ocito kompetentan odgovoriti mi na sva pitanja/ ovim putem molila bih te za jedan savjet.

1. Nadripisarstvo je kazneno djelo neovlastenog pruzanja pravne pomoci, ali nije navedeno na sto se to odnosi

2. Da li bi sklapanje ugovora za dvije osobe bilo naripisarstvo ako je navedeni ugovor napisao pravnik

3. zastupanje pred organima drzave je nadripisarstvo/ znaci ne bi mogla svoju priju ili npr. mamu zastupati nigdje/ naravno ne mislim na sud

4. Jeli to sve zapravo znaci da je svaka osoba koja se bavi pravnim poslom *a koja je npr. diol.iur/ako nije sudac, odvjetnik ili biljeznik zapravo nadripisar

5. da li u zakonu o trg. drustvima gdje pise da prokurist ne moze sklapati ugovor za druge osobe bez posebnog ovlastenja znaci trgovackog ovlastenja zapravo znaci da mu ga moze dati

 

Eto, iako sam pravnik ima puno stvari koje ne znam a koje su jako vazne/ medjutim nigdje ne mogu naci jasne odgovore

 

Da li to znaci da se zapravo ne bi smjela baviti uoppce pravnim poslom :-?:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iako je pitanje upućeno Joletu, uključit ću se u raspavu..

 

bitno je ono - neovlašteno - a to znači suprotno Zakonu o odvjetništvu..

pružanje pravne pomoći može biti bilo koji način pomaganja drugoj osobi u stvarima za koje je potrebno pravno znanje, pa to može biti sastavljanje isprava, podnesaka, davanje savjeta, posredovanje kod drugih i sl.

što se konkretnije smatra pod pružanjem pravne pomoći pogledaj u čl.5. Zakona o odvjetništvu

smisao ovog k.d. je u biti zaštita odvjetništva kao javne službe, i koliko se ja sjećam zatražena je bila i ocjena ustavnosti čl.310.KZ upućena Ustavnom sudu RH, a koji prijedlog nije prihvaćen uz obrazloženje da članak nije suprotan Ustavu RH.

 

postoji i jedan primjer.

osoba xx je s tvrtkom yy zaključio ugovor o pružanju intelektualnih usluga-pružanju pravne pomoći iz radnih odnosa na rok 6 mjeseci i dogovoreni iznos od xx kuna...

takva pomoć je neovlaštena jer ne ispunjava uvjete propisane čl.5. Zakona o odvjetništvu, a počinitelj je svjestan te činjenice, obavljao je pravnu pomoć i još za nagradu...

 

eto, moje razmišljanje, a Jole neka nastavi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija