Jump to content

podmirenje regresnog potraživanja


incha7

Preporučene objave

evo priče od prije 3 godine:

 

vozio ja s posla kad eto ti bum na raskršću.došla policija

meni mjere 0,6 a njemu 0,3 alkohola.meni nije bilo ništa,a on teške tjelesne ozljede u vidu(loma potkoljenice i lakši potres mozga).fino se ja i čovjek dogovorili da niko ne tuži nikog i to je to,naravno ja platio danak policiji(vozačkom i lovom).nakon pola godine osiguranju platio naknadu za njegove stvari i misli to je to.

a kad sad nakon tri godine dolazi fino žuto pismo s

regresnim potraživanjem od 33 000 kn.

 

pa vas pitam sko ko ima znanja ili iskustva dal imam kakve

opcije osim platiti???

unaprijed thx!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Regresni zahtjev je utemeljen na Zakonu o obveznim osiguranjima u prometu i Uvjetima za obvezno osiguranje od automobilske odgovornosti.

 

Platite.

 

Ako nemate novaca dignite kredit.

 

Ako ne možete dobiti kredit mogu Vas oni kreditirati, postoji nekoliko načina.

 

Nadam se da će ovaj članak pročitati što više ljudi. Mnogi još ne razumiju što znači upravljati pod utjecajem alkohola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

0,6 je bilo kaznjivo po zakonu ali to ne znaci da ste skrivili nesrecu zbog utjecaja alkohola.

 

ugovor o obaveznom osiguranju vozila mozda i propisuje visinu alkohola (bilo bi zgodno da citirate paraf ugovora koji se odnosi na alkohol), ali kod njega se ona ne tumaci tako rigidno kao u ZSCP.

 

objektivno, 0,6 je isti klinac kao i 0,5.

 

predlazem odlazak do odvjetnika. vjerujem da cete suca uspjeti uvjeriti da 0,6 nije visoka konncentracija alkohola i da to nije razlog za regresno potrazivanje.

u najgorem slucaju morati cete platiti samo manji dio potrazivanja.

 

takodjer provjerite sto je s zastarom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastare još nema.

 

Primjenjuje se opći zastarni rok od 5 godina.

 

U svakom slučaju ne bi bilo loše da specijaliziran odvjetnik pregleda spis. Platiti jedan sat za savjet je najmanji trošak u svemu ovom.

 

 

 

ZAKON O OBVEZNIM OSIGURANJIMA U PROMETU

Naknada štete u slučaju gubitka prava iz osiguranja

Članak 24.

(1) Osigurana osoba gubi prava iz osiguranja u sljedećim slučajevima:

4. ako je vozač upravljao vozilom pod utjecajem alkohola iznad ugovorene granice, opojnih droga te psihoaktivnih lijekova ili drugih psihoaktivnih tvari,

 

 

UVJETI ZA OBVEZNO OSIGURANJE OD AUTOMOBILSKE ODGOVORNOSTI

Gubitak prava iz osiguranja

Članak 3.

(1) Osiguranik gubi svoja prava iz osiguranja u slučajevima iz članka 24. stavak 1. točka 1. do 6. Zakona.

2) ako je u vrijeme prometne nezgode, vozač osiguranog vozila, bio podutjecajem alkohola ili pod utjecajem opojnih droga te psihoaktivnih lijekova ili drugih psihoaktivnih tvari iz članka 24. stavak 1. točka 4. Zakona osiguranik gubi svoja prava iz osiguranja:

a) ako se analizom krvi ili drugom metodom mjerenja količine

alkohola u organizmu vozača utvrdi da udio alkohola u krvi iznosi 0,5 g/kg i više (0,5‰ i više);

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljutko je napisao:

 

objektivno, 0,6 je isti klinac kao i 0,5.

 

predlazem odlazak do odvjetnika. vjerujem da cete suca uspjeti uvjeriti da 0,6 nije visoka konncentracija alkohola i da to nije razlog za regresno potrazivanje.

u najgorem slucaju morati cete platiti samo manji dio potrazivanja.

 

zvuči kao najbolja varijanta,a ako suca ne uvjerim

onda sam u g...... do grla.

 

ovo je sad dilema???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

volim pomoci ali sto kad je upitac lijen dati podatke pa mogu samo lamentirati...

 

 

*********************

 

ili dokazite "da štetni događaj nije u uzročnoj svezi sa činjenicom da je vozač u trenutku prometne nezgode bio pod utjecajem alkohola"

 

ili dokazite da Zakon o obveznim osiguranjima u prometu koji stupio na snagu 1.1.2006 nema veze s vasom policom koja ugovorena prema drugim (starim) uvjetima (a kakvu policu ste tada imali to samo vi znadete) :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija