Jump to content

Q:trebaju li papiri za natkrivanje terase


captan

Preporučene objave

U vlasništvu sam kuće koja ima terasu koja mi propušta vlagu.Sad me interesira dali treba ishodovati kakve dozvole,suglasnost susjeda ili nešto slično da se ta terasa natkrije ,s tim da ni u jednom dijelu novi krov nebi prelazio van moje međe,a ni bio viši od sadašnjeg.Kuća je rađena negdje oko 1935 god i ucrtana je u katastru ako to što znači.

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani 10...

 

02.2009 Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima

 

 

 

Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva

 

na temelju čl.104.i čl.anka 209. st. 5 Zakona o prostornom uređenju ... ministrica zaštite okoliša, prostornog uređenja , donosi

 

Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima

 

 

 

Član 4 .

 

Bez lokacijske dozvole , a u skladu s aktom kojim se odobrava građenje može se pristupiti rekonstrukciji građevine kojom se ne mijenjaju lokacijski uvjeti u skladu s kojima je ista izgrađenja .

 

 

Bez rješenja o uvjetima građenja, a u skladu s glavnim projektom može se pristupiti rekonstrukciji građevine kojom se ne mijenjaju lokacijski uvjeti u skladu s kojima je ista izgrađena .

 

 

Ukoliko se po bruto površini Vaš objekt uklapa sa

uvjetima građenja tada nema problema za rekonstrukciju

Vašeg objekta i natkrivanja terase.

 

U konkretnom slučaju susjedi nisu stranka u postupku .

 

 

Pozdrav :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ude je napisao:

Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima

Član 4 .

 

Bez lokacijske dozvole , a u skladu s aktom kojim se odobrava građenje može se pristupiti rekonstrukciji građevine kojom se ne mijenjaju lokacijski uvjeti u skladu s kojima je ista izgrađenja .

 

To je proizvoljno tumačenje pravilnika. Ja se ne bi previše nadao takvom tumačenju.

Pravilnik spominje gradnju strehe do 15 m2, ali ne i da je streha za natkrivanje terase.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija