Jump to content

Ovrha čistoće - molim pomoć hitno!


anonimno

Preporučene objave

Otac mi je preminuo prije 10 mjeseci.

Danas sam u kasliću nekad njegova, a sada moga stana našao obavijest suda o ovršnom predmetu iz 2000. prema kojem se on trebao do danas javiti radi plaćanja 800 kn duga ili će mu provaliti u stan (koji je sada moj) radi namirenja.

 

Kako u stanu ne živi nitko bojim se da stvarno ne dođu i provale.

 

Pitanje:

-da li nasljeđujem dug "Čistoće" d.O.o. i po kojoj osnovi???

Drugo:- da li smiju provaliti u stan bez provjere čiji je jer ja do danas nisam znao za tu ovrhu iz 2000. za čiji dug nisam vidio niti jednu opomenu, niti je ista bila ispisana na zelenom orginal računu tog društva.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovori:

Nasljeđujete kako prava tako i dugove, dakle ako ste po zakonu nasljedili oca i time stekle pravo vlasništa na njegovom stanu, isto tako ste po zakonu stekli i njegove dugove.

Opomene su stizale davno kad vam je otac bio živ, a sada vam sud, vjerovatno, šalje rješenje koji se nalaže da sudski ovršitelj uđe u stan i popiše stvari koje bi se mogle prodati kako bi se Čistoća d.O.o. namirila, jer se na drugi način nisu uspjeli namiriti.

Ako u stanu nitko ne živi, mislim da vam neće provaliti jer nemaju takvo rješenje.

Mislim da bi vam najbolje bilo da se javiti u pravnu službu Čistoće d.O.o. objasnite im situaciju, platite dug svoga oca i nakraju mirno spavate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Odgovori:

Nasljeđujete kako prava tako i dugove, dakle ako ste po zakonu nasljedili oca i time stekle pravo vlasništa na njegovom stanu, isto tako ste po zakonu stekli i njegove dugove. .

Stan nije nasljeđen već stečen pavnim poslom za vrijeme života oca.

Nije još ostavinska provedena baš zbog činjenice da je otac preminuo bez nekretnina i pokretnina.,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MASTER je napisao:

obzirom da ostavina nije provedena, a nastupila je smrt stranke možda postoji i razlog za prekidom postupka!.

 

dug ne platiti jer može biti da i nije postojao.

 

da li rješenje o ovrsi nosi datum prije njegove smrti ili nakon smrti?

 

To nije rješenje nego kao neka obavijest koja kaže:

"Kako vas sudski ovršitelj nije zatekao kod kuće, a niti vaše ukućane pozivate se da dođete na sud....... radi plaćanja.

U protivnom.......

u zagrebu xx.11.2005. (deset mjseci od očeve smrti)"

 

Dakle, vjerovatno je neko rješenje prethodilo za koje ne znam.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija