Jump to content

molim savjet : molba ili prigovor


idealno_los

Preporučene objave

Poštovani molio bih za svjet ..

 

Uglavnom zaustavio me presretač u Splitu, na Sirobuji, cesti koja je skoro kao da vozite na autocesti... ograničenje je 70 km/h, a mene su uhvatili pri 122 km/h, minus tolerancija 10%, što čini prekoračnje od 40 km/h, kažnjivo sa 2000 kn.. te su mi policajci uredno napisali kaznu od 2000 kn..

 

Moja pitanja su :

1. da li pisati molbu za oprost od prekršaja nadležnoj policijskoj postaji ( jer su me informirali da imam pravo na jedan oprost u 2. godine, a ovo je meni prvi prekršaj ) ili da pišem prigovor?

2. da li to u slučaju molbe funkcionira,tj. kakva su vaša iskustva?

3.da li u slučaju odbijanja molbe i dalje imam pravo na prigovor?

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(5) Policijska uprava ili postaja koja tijekom obavljanja poslova nadzora utvrdi da je počinjen prekršaj za koji je propisana samo novčana kazna u utvrđenom iznosu do 1.000,00 kuna, u slučajevima kada prekršajem nije izazvano ometanje ili ugrožavanje drugih sudionika u prometu, odnosno ako je prekršaj osobito lake naravi a počinitelj nije prije činio slične prekršaje može umjesto novčane kazne sudioniku u prometu izreći mjeru usmenog ili pisanog upozorenja.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija