Jump to content

Gradnja na negrađevnome zemljištu ?


pape

Preporučene objave

Ok, zanima me još ovo.

1----Imam još dvije parcele, jedna do druge, (600 m i 5500 m) svaka ima svoj katastarski broj. Da li to znači da na svakoj od tih parcela ja mogu da sagradim po jednu prizemnicu od 40 M2.

2---Da li te prizemnice mogu da koristim za stanovanje u njima ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve što pitate možete saznati u upravnom odjelu za prostorno uređenje. tamo znaju kolika je minimalna površina poljoprivredne parcele da bi se nešto moglo graditi, i šta se može graditi. za svako područje prostornim planom utvrđeni su drugačiji uvjeti, prilagođeni njegovim specifičnostima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Imam sličan problem.U vlasništvu sam parceliranog zemljišta na Pelješcu (1. i 3. red do mora),koje je prema zadnjoj verziji prostornog plana općine,u zoni mješovite namjene naseljenog turističkog mjesta.

A kako tu zemlju hitno želim prodati,a i potencijalni kupac traži kakvu takvu sigurnost da će na tom zemljištu danas sutra moći nešto graditi,ne znam kako dalje postupiti,a vrijeme prolazi.Što učiniti kako bih ishodio lokacijsku i građevinsku dozvolu na tom području mješovite namjene?

 

Bilo kakva konkretna informacija (osim one klasične "da se obratim upravnom odjelu za prostorno uređenje dotične općine"), bi mi uistinu bila od velike koristi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pantagana_82 je napisao:

Bilo kakva konkretna informacija (osim one klasične "da se obratim upravnom odjelu za prostorno uređenje dotične općine"), bi mi uistinu bila od velike koristi.

 

Kakvu konkretnu informaciju vam netko može dati ovdje?

 

Kada nešto trebate, obraćate se onome tko o tome odlučuje - u ovom vašem slučaju to je nadležni odjel za prostorno uređenje.

 

Ako je usvojena konačna verzija prostornog plana, onda sama ta činjenica daje potencijalnom kupcu jamstvo da će kad-tad na tom prostoru moći graditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija