Jump to content

rodiljni/roditeljski dopust i volontiranje


sumastriborova

Preporučene objave

Sam smisao korištenja prava za koji ostvaruješ naknadu je zaštita materinstva, njega novorođenog djeteta i njegova podizanja te usklađenja obiteljskog i poslovnog života. Zbog toga su i propisana prava roditelja na vremenske i novčane potpore.

 

Smisao navedenog nije raditi negdje (ili "volontirati za naknadu") stoga bi moj odgovor bio, ne, ne možeš raditi ni volontirati za vrijeme dok na teret poreznih obveznika primaš naknadu upravo kako ne bi morao raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, ne mislim za vrijeme rodiljnog obavljati posao koji zahtjeva angazman od 8-16 sati ili slicno. zanima me je li zakonom dozvoljeno obaviti odredjen posao (trajanja cca 1-2 dana), a temeljem kojeg bi firma isplatila drugi dohodak, obustavila i uplatila zakonom obvezne doprinose i prirez za osobu koja trenutno koristi pravo na roditeljski dopust.

znam jako puno osoba koje tako rade pa me konkretno zanima postoji li u zakobu odredba koja to onemugucuje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što sam ti gore opisao je temeljni članak Zakona prema kojem primaš naknadu. Ukoliko ovo što te zanima nije u suprotnosti sa navedenim, to bi se moglo i tolerirati, iako moram napomenuti da praksa do sada nije dala odgovor na pitanje gdje je granica kada bi netko reagirao na način da bi izgubio priznato pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija