Jump to content

Pravo na uloženo,pomoć molim


krokodil

Preporučene objave

Živim s obitelji (troje male djece) u kuči koja je u vlasništvu moje majke. U kuću sam uložio priličnu količinu novaca u razdoblju od 2000.god. do sada(kat kuće sam iz roh-bau stanja doveo u useljivo).Majka se sudila s izvođačem radova zbog duga koji je unazad 13 godina od 48000 tadašnjih maraka sada narastao na cca.500000 kuna (zatezne kamate).Parnicu je majka izgubila,neki dan održana sudska prodaja nekretnine (prvo ročište),niko nije nije bio zainteresiran pa će kuča biti vjerovatno prodana na drugom ročištu.Da li mi netko može objasniti kakve opcije ja imam i da li na ikakav način mogu dobiti uloženo natrag.Odvjetnica koju sam angažirao tvrdi da priznavanjem suvlasništva na dijelu objekta objekat postaje neinteresantan za tužitelja jer će mi navodno morati isplatiti vrijednost uloženog u objekat.

No na prvom ročištu mi je sudac rekao da stjecanjem suvlasništva dolazim u istu poziciju kao i moja majka,tj.sudski će se prodati i moj udio u objektu.

Cijela situacija je totalno zamršena i ima stvari koji nisu za na forum jer bi cijela priča bila predugačka.

Ako mi netko može dati savjet,molim neka mi odgovori i ostavi kontakt da mu objasnim problem u potpunosti.

 

Unaprijed hvala,vapim za pravom informacijom jer ja više ne znam ko tu koga da prostite jer iskreno sumjam u svoju pravnu pomoč koju sam platio,iscijedio sam zadnju kunu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

U obiteljima kod zajedničke gradnje pretpostavlja se da se radi o prešutnim ugovorima o gradnji na osnovi povjerenja. Sobzirom da ste Vi dobili jednu etažu i uredili može se dmatrati da je došlo do diobe suvlasništva i da ste Vi stekli individualno vlasništvo nad tim djelom kuće .

 

Vi bi trebali onemogućiti ovrhu nad Vašim dijelom .

 

 

Prema članu 55 .Ovršnog zakona

 

1. Osoba koja tvrdi da u pogledu predmeta ovrhe ima takvo pravo koje sprječava ovrhu može podnijeti prigovor protiv ovrhe tražeći da se ovrha na tom predmetu proglasi nedopuštenom.

 

2. Prigovor se može podnijeti do završetka ovršnog postupka.

Podnošenje prigovora ne spriječava provedbu ovrhe i ostvarenje ovrhovoditeljeve tražbine.

 

Sud će prigovor dostaviti ovrhovoditelju i ovršeniku i pozvati ih da se u roku od osam dana očituju o prigovoru .

 

 

Prigovor se dostavlja sudu .Vaša majka kod očitovanja treba potvrditi da ste Vi učestovanjem u izgradnji i diobom suvlasništva

postali individualni vlasnik tog dijela zgrade i to od početka a ne od zabilježbe ovrhe . Vi također u Vašem podnesku za odgodu morate navesti tijek sticanja individualnog vlasništva ulaganjem od početka.

 

 

Postoji još revizija postupka !

 

Svakako treba Vam konzultacija sa odvjetnikom koji se bavi ovrhama i hitno reagiranje.

 

Pozdrav ! :kavica:

 

U svakom slučaju važno je da se prodaja ne dogodi, jer tada stupa novi vlasnik i protiv njega se ne može ništa .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Poštovani zahvaljujem na brzom odgovoru i moja isprika što tek sada odgovaram,kuća nije u međuvremenu prodana ni na drugom ročištu jer se nitko nije pojavio,vjerovatno ću tokom sljedećih par tjedana postati upisani vlasnik etaže u kojoj živim,naravno uz odvjetničku pomoć.

 

Svakako hvala

 

Krokodil

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija