Jump to content

Pravosuđe : Šimonović: stanje u pravosuđu nije idealno, ali ne priječi pregovore


Bobic

Preporučene objave

što je početak članka sa naslovne stranice.

 

Podsjeti me na jednu priču koju sam u prolazu čuo u sudskom hodniku. O borbi protiv korupcije. To je u vezi sa onim velikim plakatom, od metra i pol koji se nalazi u hodnicima sudova sa kojim suci pozivaju prolaznike da (njima) prijave korupciju.

 

Unaprijed se izvinjavam svima koji su već čuli ovu priču i što je neću cijelu prenijeti ali čuh je nekako ovako.

 

Predsjednik vlade hitno je na sjednicu vlade pozvao glavnog državnog odvjetnika i poče;

"Znaš Bajiću, kad sam postao predsjednik, jel´ vlade, odmah sam otišo u Europu da im kažem da ovdje nema korupcije. Ali nisu mi vjerovali.

Onda smo našli liječnika sa dva pasporta pa sam odmah opet otišao u Europu da kažem da nema korupcije u Hrvatskoj. Pobjegla korupcija u Sarajevo.

 

Ali opet mi nisu vjerovali.

Bajiću, hoćemo li?"

 

Bajić: "Ne još gospodine predsjedniče".

 

I tako, nastavila se sjednica vlade, ministar obrazovanja izlagao je da se studenti bune, hoće da svi stičevi i ujaci imaju ista prava - pravo na poziv dekanu fakulteta.

Ministar financija izložio je da su zahtjevi studenata dio njegovog programa za uštedu troškova studiranja te da će se u roku godine dana donijeti takav zakon .......... i tako.

 

Na kraju sjednice predsjednik vlade okrene se prema glavnom državnom odvjetniku i reče: "Bajiću, je li vrijeme?"

 

Bajić: "Još nije gospodine predsjedniče?"

 

Predsjednik, sada već nervozan: "Pa kako Bajiću, nisi niti na sat pogledao!?"

 

Bajić: "Jesam, na ovaj na Vašoj ruci".

 

Što je dalje bilo, ne znam jer zbog poziva sa razglasa koji zvuči kao onaj sa Glavnog kolodvora, nisam čuo završetak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija