Jump to content

izbori za radničko vijeće


GoraniXX

Preporučene objave

Kao prvo pozdrav svima na forumu..

Evo mene zanimaju izbori za RV. Naime u našoj firmi ibori za RV nisu provedeni barem 8-9 godina unazad , a imamo RV i tzv.predsjednika (koji je do sada bio i sindikalni povjerenik - ali sad smo izabrali novo rukovodstvo sindikata)

Mene sada zanima tko u ovakvoj situaciji raspisuje izbore za RV

Znam da u regularnim uvjetima izbore raspisuje RV svake 3 godine......dali da idemo na utemeljenje prvog radničkog vijeća , ili...

 

Članak 2

(1) Prijedlog za utemeljenje prvog radničkog vijeća mogu podnijeti u pisanom obliku sindikati koji kod poslodavca imaju svoje članove te skupina od najmanje 10% radnika zaposlenih kod poslodavca.

 

Molim za pomoč - kakva je procedura u ovakvoj sitiaciji !!

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u vasme pitanju je i odgovor

 

normalno da bi proveli izbore za radnicko vijece da prvo morate radnicko vijece i osnovati

 

sto se sindikalnog povjerenika tice on koristi svoje zakonsko pravo da ukoliko nije osnovano radnicko vijece tada funkciju

radnickog vijeca vrsi sindikalni povjerenik

 

dakle vi mozete imati i radnicko vijece i sindiklanog povjerenika istovremeno s time da su ovlsti i funkcije radnickog vijeca definirane zakonom o radu, a ukoliko radnicko vijece nije osnovano tad funkciju RV-a vrsi sindikalni povjerenik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda nisam dobro objasnio situaciju

naime ispostavilo se da je u regionalno povjereništvo dostavljena dokumentacija da su izbori provedeni 03.2008.godine - izbori nisu provedeni tj.lažiranu su

To smo mi tek sada otkrili - znači kakav je postupak u toj situaciji.....dali se ide na sudsko poništenje tih tzv.lažnih izbora ili odmah na utemeljenje novog RV

 

nadam sa da sam sada bio precizniji

hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija