Jump to content

Izvanknjižno vlasništvo


Bogišić

Preporučene objave

Molim onoga tko zna odgovor na moje pitanje, koje glasi: Kako uknjižiti dvorište, koje je Ugovorom o diobi podjeljeno još 1995 godine ( tada je bilo društveno). Taj naš ugovor je ovjeren i temeljem njega smo uknjižili stanove. Sada jedan od knjižnih suvlasnika koji ima 1/4 suvlasničkog djela, ne želi dati tabularnu izjavu podobnu za knjiženje, već od mene traži korekjciju ugovora o diobi. Taj ugovor ima klauzulu u kojoj stoji, da smo suglasni sa opisanom podjelom te da smo upoznati sa nacrtima te podjele. Po mom tumačenju, mi smo nekretninu pravnim poslom podijelili, ali u taj ugovor nismo unjeli veličine tih djelova ( razlomke), koje sada jedan od suvlasnika ne priznaje. Ne slaže se s činjenicom da sam ja vanknjižni vlasnik 3/4 djela okućnice, koja je dijelom ograđena, a jedan dio nije fizički odjeljen( nema međe) iako je moguće postaviti tu među. Mislim da taj Ugovor vrijedi između nas-potpisnika, ali ne vrijedi prema trećima, jer nije knjiženo na sudu. Ne znam jesam li u pravu. Molim odgovorite mi vi koji znate, kako postati knjižni vlasnik dijela koji mi ugovorom pripada ( ne znam jheli to sada 3/4 ili drukčije, jer nisam angažirao mjernika) :place:

Hvala svima koji mi žele pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

U diobenom elaboratu imate sve . Suvlasnik Ne daje Tabularnu ispravu već prodavateljkoji kaže ;

 

 

Ime prezime adresa ili firma ,Zagreb zastupana __________.dozvoljava da se u zemljišnim knjigama , te u drugim javnim knjigama

,upiše pravo vlasništva na nekretnini ( opiše nekretnina u detalje ) , te da se upiše suvlasništvo odgovarajućeg dijela cijele nekretnine sukladno odredbama čl. 68. 69.i 370 Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ,

na ime i korist

Kupac svi podaci

______________

Zagreb

 

koji je predmetnu nekretninu stekao kupoprodajnim ugovorom br. 313 sklopljenog dana _____________________sa poduzećem ____________________ kao pravnim prednikom ______________

 

 

Za ____________dd.

Direktor

 

Pozdrav !

_

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti Veterane, ali,čini mi se da se nismo razumjeli. Naime nekretnina koju smo naslijednim putem stekli u suvlasničkim oimjerima, između mene i rodbine, knjižena je 1/4 : 3/4 u moju kjorist. Tada smo napravili Ugovor o diobi idealnih dijelova, tako da smo u taj ugovor unjeli klauzulu o intabulaciji. Nismo u tom diobenom ugovoru unjeli omjere koji su se izmijenilki nakon potpisivanja i ovjere ugovora o diobi. Zo je razlig zbog čega knjižni službenici na sudu traže aneks ugovora koji već imamo, ali ga ovaj drugi suvlasnik ( 1/4 suvlasničkog dijela), ne želi potpisati. Kako do stvarne i knjižne podjele. Da li sudom ili ima neki propis kojim mogu to ostvariti bez suda, jer sud više i nije sud pravde već sud razvlačenja, pa ko doživi presudu, doživi, ali mnogi poumiru, dok ta pravomoćna presuda bude donesena.

Opet ti zahvaljujem. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija