Jump to content

Molim pomoć


Mamma-san

Preporučene objave

Zanima me da li postoji neki optimum koji sud određuje s obzirom na viđanje i druženje djeteta i roditelja s kojim dijete ne živi? I da li sud uzima u obzir da li je dijete rođeno u braku tj. u vrijeme rođenja da li su roditelji živjeli skupa ili ne? Moje dijete je rođeno vanbračno- otac ga ne posječuje, čekam prvo ročište a on navodi da bi odvodio dijete (kod supruge koja me je uznemiravala cijelu trudnoću i ružno govorila o meni i mome djetetu) i to vrlo često a znam da zbog poslovnih obaveza nije u mogućnosti viđati ga tako često. I da li mogu tražiti od suda zabranu prilaska te njegove žene mome djetetu (koja fizički i psihički zlostavlja svoju vlastitu)? :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušaću još jednom citirati dr. Buljan Flander

 

"Dva važna uvjeta za dobru prilagodbu djeteta nakon razlaza roditelja: 1. Stalna dostupnost oba roditelja u djetetovom životu

2. Sposobnost roditelja da zajednički donose važne odluke bitne za najbolji interes djeteta".

Vi sad probajte vidjeti gdje ste vi u svemu tome , a gdje djetetov otac, a ono dali je dijete rođeno u izvanbračnoj zajednici ili braku zaista nema nikakve veze sa djetetovim pravom na oba roditelja.

Ako ste svjedočili fizičkom zlostavljanju djeteta, onda ste to trebali prijaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi mozete traziti sto hocete, od zabrane pristupa na dalje, sto god Vam padne na pamet. Druga je stvar sto ce sud uvaziti obzirom na okolnosti koje mozete ili ne mozete dokazati. Naime, sud u tako delikatnim predmetima koji se ticu malodobne djece ima duznost preispitati cijelu situaciju prije nego donese rjesenje. Zamislite sto bi se desilo kada bi se iskljucivo uvazavali zahtjevi samo jedne strane bez dokaza, bez dokumentacije, bez pravog razloga...

 

Imate li saznanja i jos bolje, imate li dokaze da netko zlostavlja djecu duznost vam je prijaviti sve to czss koji ce prijaviti policiji ili direktno policiji. Dokaze li se u tom postupku da osobe koje bliske vama stvarno zlostavljaju svoju djecu, sud vjerovatno nece dopustiti u vidu susreta da se istima omoguci da zlostavljaju vase dijete koje imate s ocem istog djeteta, a koji s druge strane zlostavlja djecu koju ima s drugom zenom.

 

Nemojte istrcavati sa neprovjerernim dokazima, ili jos gore bez njih. Sve dodje na svoje, vjerujem, samo covjek treba strpljivo i doslijedno ici za onim sto je pravedno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija