Jump to content

bracna zajednica


cobra12

Preporučene objave

postovani!

 

Ne znam dali ovo pitanje spada u ovaj forum ali neznam koga da pitam za savjet.Stan sam nasljedila poslje majcine smrti i sad glasi na moje ime.posto ja nisam znala da je ona imala dug za el.energiju dosla mi je ovrha,a posto ja ne radim i nemam primanja mene zanima dali oni mogu sjesti suprugu na mirovinu.on ima vec neke kredite ali ne ide naplata preko mirovinskog nego mu se skida direkt s racuna znaci na mirovinskom se kredit ne knjizi.vidi se da ima neka odbijanja ali taj kredit ne.Inace je u vojnoj invalitskoj.kada mu sve odbiju ostane nam 2500kn.I dali mu mogu oduzeti auto??? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.

Na ovršni prijedlog imate pravo žalbe u roku od osam dana !

KAO JEDAN OD RAZLOGA MOŽETE NAVESTI I ZASTARU potraživanja .

 

2.

 

Ukoliko nema na računu ovršenika dovoljno sredstava , tada se ovrha može provesti na pokretninama i nekretninama pa tako i prodajom auta.

 

 

3. Ako i dođe do toga da se dug mora platiti ,pokušajte se nagoditi i obećati ispunjenje obveze . :kavica:

 

Osoba koja nasljeđuje ostavitelja odgovara za dugove ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine .

 

Pozdrav! :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja nisam imala ostavinsku ,a stan je od grada samo je ugovor o najmu preso na moje ime.A sta ako ja nemam srestva za naplatu jer je ovrha na moje ime onda se oni mogu naplatiti od muzeve mirovine??? :-? Koliko oni mogu uzeti od primanja ako on uzdrzava troclanu obitelj???Koliki je limit ovrhe??? :tuzan: :tuzan: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Ovrhovoditelj ne može sjesti na mirovinu Vašeg muža.

Vi ste imali pravo žalbe na ovrhu u roku od 8 dana . Izvjestiti ih da nemate prihoda ni imovine ,ali da kada Vam se situacija popravi tada ćete ispuniti svoju obvezu .

Ovrhovoditelj se može naplatiti uvjek samo iz Vaših pokretne i nepokretne imovine . U svakom slučaju informirajte ovrhovoditelja o tome da nemate ništa .

 

Kada ovršenik nema nikakove imovine ovrhovoditelj može odgoditi postupak ovrhe ili sasvim odustati.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija