Jump to content

prijevara kod zapošljavanja


Goggs

Preporučene objave

Poslodavac je s nekoliko djelatnika sklopio ugovor o radu u trenutku kad su već počeli financijski problemi, a sad već dobro kasni s isplatom plaća.

 

Čl. 224. st. 1 KZ-a kaže:

Tko s ciljem da sebi ili drugome pribavi protupravnu imovinsku korist dovede nekoga lažnim prikazivanjem ili prikrivanjem činjenica u zabludu ili ga održava u zabludi i time ga navede da na štetu svoje ili tuđe imovine nešto učini ili ne učini...

 

Ako radim bez plaće, nije li to protupravna imovinska korist za poslodavca? I nije li me prikrivanjem činjenica doveo u zabludu da će ispuniti svoju obvezu da mi za obavljeni rad isplati plaću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031 je napisao:

Goggs je napisao:

u trenutku kad su već počeli financijski problemi, a sad već dobro kasni s isplatom plaća.

 

pitanje je i za čl.114. KZ što je dovelo do financijskih problema

 

Do financijskih problema je dovela "neodovljna realizacija", tako kaže naš direktor. Ali mene uopće ne zanimaju njegovi financijski problemi ni njihovi uzroci. Da je firma bila u dobitku, on ne bi (s) radnicima podijelio dobit pa ne vidim zašto bismo s njim dijelili njegov gubitak.

Takvo pravno stajalište zauzeo je i Vrhovni sud Hrvatske u predmetu Revr 361/07-2 (link ne mogu staviti jer VSH ima takvu bazu sudske prakse da je to nemoguće).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija