Jump to content

prava oceva na ravnopravne kontakte sa djecom u postupku razvoda


anonimno

Preporučene objave

otac sam dva sina od 7 i 3.5g. Nakon postupka posredovanja 24.9.2003 u zakonskom roku od 60 dana nisam dobio rjesenje za kontakte sa djecom,mjesno nenadlezan sud koji je bio 25.11. sam odgodio i trazio sam na iducem rocistu izuzece soc.sluzbe sesvete. Za treci rodjendan sam morao doci sa policijom predati poklone,7. rodjendan nisam vidio sina,a od 07.11.2003 do 25.07.2004 nisam vidio mladjeg sina. neosnovano rjesenje za yabranu kontakata sa djecom sam dobio postom 28.01.2004. Meni i mojim roditeljima se brane kontakti sa djecom,predao sam kazneni progon pravnika u soc.sluzbi sesvete,radi se o diskriminaciji jer zena i njezini roditelji uz pomoc soc.sluzbe rade na udaljivanju i kidanju veza oca i djece, zanima me da li smo svi isti pred zakonom i kako se moze traziti psiholosko vjestacenje samo za moje roditelje a zenini rade i odgajaju djecu da ne znaju za oca i drugog baku i djeda,ne moraju predati zahtjev za vidjanje itd.

s kojim pravom se mogu zabraniti kontakti djece i roditelja sa kojim ne zive a to su uglavnom njihovi ocevi,ili mozda nismo jer bi u pravnoj drzavi imali neka prava ili hrvatska nije pravna drzava. Kontaktirao sam i pravobraniteljstvo za djecu kao i prijave ministarstvu zdrastva ali nitko nista pravno ne poduzima ili kao pravobraniteljstvo nema mogucnost intervencije. Nakon 7.5 mjeseci sam vidio svoju djecu koja su se vec dosta udaljila. Koja su uopce prava oceva u obiteljskom zakonu ili smo svi nasilnci i zlostavljaci u obitelji. Ja nisam nikada udario ni djecu ni zenu a dozivio sam suprotno,moji nisu mogli nikada cuvati djecu,jer su zeni ostavili svoj stari stan pa kad sam ja uredio potkrovlje veci stan na bukovcu nije htjela doci nakon godinu i pol braka vec je rekla pobrini se za sebe ja imam stan,auto i dijete. Potrosio sam puno energije na borbu sa soc.sluzbom,i pravnim sustavom i zakljucio sam da je bolje promijeniti drzavu i zapoceti novi zivot negdje drugdje nego trpjeti diskriminaciju i ponizenja,kad moras raditi hitne poloicijske intervencije da bi djetetu dao poklone za rodjendan, u braku si bez ikakvog rjesenja 4mjeseca a sprecavaju ti se kontakti i ucjenjuje te se,naravno sve je video ipairnato dokumentirano,puna su usta prava zena ali samo oni ocevi u postupku razvoda i igri sa socijalnim sluzbama znaju koja su njihiva prava, a kao jedino sto znaju u soc.sluzbama reci da je to u interesu djece. Pa u kojem je to interesu djecu da ih vlastiti otac ne moze vidjeti. odlaskom zene dozivio sam emotivno nervni slom,stvorio sam bolje uvjete,imam kucu u prirodi u maksimiru a njezini roditelji su se materijalno upleli i ostavili joj strari stan na 5.katu u sesvetama,nikada nije promijenila adresu stanovanja i djeca su bila prijavljena kod mene. Socijalna sluzba brani i mojim roditeljima kontakte jer su moji odbili psih.vjestacenje tako dugo dok to ne obave zenini roditelji koji su si uzeli ekskluzivno pravo nad unucima. Da li smo svi pred zakonom jednaki,ravnopraavni u braku i kako sankcionirati takvo ponasanje socijalnih sluzbi koje u svom izvjescu i pravobraniteljica za djecu spominje da diskriminiraju oceve i njihove oditelje i ne rade ama bas nista na ocuvanju bracne zajednice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost ocevi nemaju ista prava u hrvatskoja. Moj muz ima iste probleme sa svojom bivsom zenom. Ona maltretira njihovo dijete i psihicki je zlostavlja. Vec 5 mjeseci nije pricao sa njom a vise od godinu dana je nije vidio zbog bivse zene. Nazalost ocevi nemaju prava nad svojom djecom nego samo pravo placati alimentaciju..samo materijalno. Zalosno je to sve..trebali bi vi ocevi zapoceti neku organizaciju u hrvatskoj i poceti biti javni od ovome. Probajte kontaktirati neke novine ili televiziju da cuju vasu pricu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Jako puno očeva je u vašoj situaciji,sve to zahvaljujući državnom zakonu, koji štiti takve pojedinke, jer zakoni su rađeni za one normalne osobe.Ovo što vi imate evidentirano na video zapisima,to vama ništa ne vrijedi jer nema zakonske težine jer se može tretirati kao namješten snimak, samo video snimak odobren od suda i proveden od strane službenog organa ima zakonsku i temeljnu težinu na sudu i kao takav uzima se kao dokazni materijal,koji se može koristiti u parničnom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas su majke u ovom vremenu toliko emancipirane i samostalne da dijeci očevi nisu ni potrebni! Moje dijete me više ne prepoznaje i to je znak da je njemu potpuno svejedno da li je otac pored njega ili nije! Ta spoznaja olakšava očevima koji ne mogu vidjeti svoje dijete! Jedino je riješenje da počnete novi život, oformite novu familiju i nađete nornalno okruženje koje će vas prihvatiti i sa kojim će te sa veseljem odgajati svoje buduće dijete u novoj obitelji! Moje dijete od 20 mjeseci neće nikada, vjerujem, izreći riječ "tata" ili možda hoće, ali nekom drugom čovjeku sa kojim živi bivša i ta me činjenica olakšava da stvarno sve zaboravim i odem zauvjek iz njihovog života!

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija