Jump to content

prisilna podjela nasljedstva


bantel

Preporučene objave

brat je dobio 1/2, a ja sa trećim bratom zajedo 1/2 kuće. mi bi prodali , ovaj drugi ne. on je rekao da ce sudski vještak odredit ili cijenu kojom će nas isplatit, ili da ce on to podijelit. da li je to moguće, da me neko prisili da to prodam po nekoj mizernoj cijeni, a onda se brat obogati kad proda sve? ili da mi kažu, tvoja je garaža, a on dobije stan, a ja se ne slažem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vi možete tražiti razvrgnućr suvlasničke zajednice fizičkom diobom nekretnine ako se postigne sporazum o fizičkoj diobi i ako je to moguće .

 

Kada fizička dioba nije moguća onda sud provodi postupak civilne diobe i to prodajom nekretnine na javnoj dražbi naj povoljnijem ponuđaču,i sud onda izvrši diobu novca razmjerno udjelima svim suvlasnicima .

Vaš brat nema mogućnost angažiranja vještaka i Vama isplatiti mizerni dio , pa da je kuća njegova ako Vi to ne dopustite .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

bantel je napisao:

brat je dobio 1/2, a ja sa trećim bratom zajedo 1/2 kuće. mi bi prodali , ovaj drugi ne. on je rekao da ce sudski vještak odredit ili cijenu kojom će nas isplatit, ili da ce on to podijelit. da li je to moguće, da me neko prisili da to prodam po nekoj mizernoj cijeni, a onda se brat obogati kad proda sve? ili da mi kažu, tvoja je garaža, a on dobije stan, a ja se ne slažem?

 

Želi li taj prvi brat od vas dvojice kupiti vaš dio? Ako pristaje, neka vam neka agencija za posredovanje u kupoprodaji nekretninama napravi realnu i poštenu procjenu (sada to mnogi i rade besplatno jer je tržište "presušilo"). S tom procjenom odite kod brata i neka vam toliko isplati. Vi prodajete njemu i vi određujete cijenu. Naravno, poželjno je da cijena bude realna. Nema vama što taj prvi brat diktirati cijenu. On je u ovom slučaju samo kupac.

 

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bantel je napisao:

... da li je to moguće, da me neko prisili da to prodam po nekoj mizernoj cijeni, a onda se brat obogati kad proda sve? ili da mi kažu, tvoja je garaža, a on dobije stan, a ja se ne slažem?

Postovani, isplatite Vi svog brata po cijeni koju vam on predlaze, pa prodajte i "obogatite" se Vi! Ili se ipak odlucite na vrapca u ruci tj. u dzepu umjesto goluba na grani!:misli:

 

 

Bumbarko je napisao:

... Vi prodajete njemu i vi određujete cijenu. Naravno, poželjno je da cijena bude realna. Nema vama što taj prvi brat diktirati cijenu. On je u ovom slučaju samo kupac.

 

Postovani, "samo kupac" tj. onaj tko placa je oduvijek u povijesti diktirao uvjete, "kupac je Bog", "kupac je uvijek u pravu".... ili to vise ne vrijedi - jer jos uvijek zivimo u komunizmu?!?:panika:

 

A pitam se kamo to tako uspjesno ispari bratska ljubav kad su novci u pitanju, pa na povrsini ostanu samo nepovjerenje, jal, zavist i ljubomora :palacdolje::place: :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija