Jump to content

odvjetnik, naplata bez izdavanja računa, pomoć


majodoan

Preporučene objave

odvjetnik je radio protiv interesa mog pok oca naplatio se od pokojnog oca i nije izdavao račune, sada traži da to isto podmire nasljednici.

Prijavio sam ga HOK-u, još nemam odgovora.

Ne znam da li mogu pokrenuti tužbu kao nasljednik po Članak 227. Zlouporaba povjerenja

 

 

 

(1) Tko zastupajući interese neke osobe ili brinući se o njezinoj imovini ne ispuni svoju na zakonu utemeljenu dužnost ili zlouporabi zakonom ili ugovorom dane mu ovlasti i time ošteti osobu čije interese zastupa,

 

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

 

(2) Ako kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka počini skrbnik ili odvjetnik,

 

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

(3) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka pokreće se privatnom tužbom.

 

Nekoliko se ljudi javilo koje je zastupao, te tvrde da se i kod njih naplatio bez izdavanja računa.

 

Što je najefikasnije za ovakve lihvare, molim pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eh, kad bi sve bilo po Zakonu, i kako piše u njemu!

 

potpuno si u pravu, ali dvojim da ćeš od Komore dobiti drugačiji odgovor od negativnog.

 

to kažem zato jer, sam imao sličan slučaj, neću reći osobni, ali od poznate osobe, koja je, čak više puta slala prijave Komori, za slićno, ali su uvijek odogovori bili negativni i da nema propusta odvjetnika.

 

stekao sam dojam, slušajući njegovu priću, da su svi odvjetnici najvejerojatnije kod Komore zaštićeni od bilo kakvih kazni ili slićno, bez obzira na njihov očigladni prekršaj bilo koje vrste.

 

baš me zanima nastavak tvojeg slućaja, jer bi bio poućan i drugima, pa napiši!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja osobno čvrsto vjerujem, da i nakon svega što sam čuo za njih, sigurno ima, barem većina, članova hok-a koji su Časni i ugledni Odvjetnici, jer su nam tako govorili, da HOK-u čine Najčasniji Odvjetnici, kako je rekao i napisao jedan naš Učitelj u svojoj knjizi,( nažalost nije među živima ) te da neće dozvoliti nekima među sobom da i Oni budu prozvani kao nečasni.

 

čvrsto vjerujem u to, jer sve drugo nema smisla, i bilo bi prežalosno.

 

dakle gospodo Časni Odvjetnici HOK-a rješite sami među sobom i ne dozvolite da Vas koriste ovi.....

 

hvala i unaprijed Vam čestitam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nikako ne naštetiti Vladi!

 

ali to ne znaći, da treba odustati od pravnih koraka, kako bi vlada izvukla novac od lihvara,( oduzimanjem pravnim aktima ) jer oni ga imaju, vjerojatno je i nezakonito stećen, a našoj Vladi i svima nama taj novac neophodno treba.

 

treba naći zakoniti model kako im oduzeti sve nezakonito stećeno,pa i uz pomoć Vlade i Suda, te nas kao prijavitelja, makar i dopunama Zakona u tom smislu, i onemogućiti njihove zaštite.

 

smireno, ali odlućno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dipl-ing je napisao:

nikako ne naštetiti Vladi!

 

ali to ne znaći, da treba odustati od pravnih koraka, kako bi vlada izvukla novac od lihvara,( oduzimanjem pravnim aktima ) jer oni ga imaju, vjerojatno je i nezakonito stećen, a našoj Vladi i svima nama taj novac neophodno treba.

 

treba naći zakoniti model kako im oduzeti sve nezakonito stećeno,pa i uz pomoć Vlade i Suda, te nas kao prijavitelja, makar i dopunama Zakona u tom smislu, i onemogućiti njihove zaštite.

 

smireno, ali odlućno!

 

Mišljenja sam da bi komore (odvjetnička, liječnička, obrtnička) i druga strukovna udruženja trebale odlučnije obračunati sa kukoljem u svojim redovima, umjesto da se lažno solidariziraju i čekaju da to drugi odrade taj posao za njih.

Ovako samo ruše ugled svoje struke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija