Jump to content

Doprinosi


upravnopravo

Preporučene objave

Na izvatku bankovnih transakcija vidjela sam kategoriju "uplata građana " od strane firme u kojoj je zaposlen moj suprug . Za razliku od prije ,kada je radio u bivšoj firmi gdje je bilo naznačeno da se radi o plaći plus ime dd. O kakvoj je to uplati riječ jer je to navodno trebala biti plaća pa se bojim da doprinosi nisu plaćani uopće,budući da nije naznačeno da se radi o plaći.Željela bih znati o čem se radi prije nego odemo u mirovinsko. E da....na kraju mjeseca niti ne dobiva izvadak od plaće pa mi je to sve još više smrdljivo....?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je poslodavac uplatio plaću gotovinom na tekući račun zaposlenika, banka ili FINA to vode pod šifrom 16-uplata građana i plaćanje za građane.Dakle ,jest plaća.Bez obzira kako je neto plaća isplaćena,zaposlenik mora dobiti obračunsku (platnu) listu.

 

I, bez obzira da li je neto plaća isplaćena, to nije garancija da su isplaćeni i doprinosi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija