Jump to content

zemljiste u temeljnom kapitalu


gilbert

Preporučene objave

Postovani,

Imam proble i molim pomoc. Imam d.O.o. (ja i zena) u koji je kao temeljni kapital uneseno zemljiste. Namjeravam prodati zemljiste i sada otkrivam da to zemljiste nikada nisam prepisao na firmu (zaboravio) na opcinskom sudu. Imam kupca tu i ne stignem sada prepisivati na firmu. On je rekao da sto se njega tice je u redu jer je za zakon i vlasnistvo kljucno ono sto je na opcinskom sudu, a tu sam ja jedini cisti vlasnik i po njemu je to sasvim u redu da ja i prodam.

Da li cinim prekrsaj?

U biti ostetiti cu jedino firmu, a to sam opet ja. Firma je u mirovanju i planiram ju likvidirati. Firma nema dugovanja. I nisam se rastavio od zene, tj. ona se slaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

treću savjesnu osobu koja kupi od nevlasnika upisanog u zemljišne knjige ima zaštitu povjerenja u istinitost i potpunost zemljišnih knjiga, a pod uvjetima propisanim u zakonu.

 

savjesna osoba znači da nije znala niti mogla znati za izvanknjižnog vlasnika te nekretnine.

 

može se reći da bi postojala vaša odgovornost za prodaju jer ste nevlasnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Dakle, Vaš kupac se ne može pozivati na povjerenje u zemljišne knjige ako zna da ste nekretninu unijeli u temeljni kapital društva. A postoji još jedan moment - Vaše poslovne knjige pa s time i nekakav porez....

Napisali ste da je nekretnina u temeljnom kapitalu što znači da je takva upisana u poslovnim knjigama, ako prodate nekretninu ovako kako ste zamislili, provjerom u vaš knjige više neće biti niti nekretnine niti novca od kupoprodaje na žiro računu... Raspitaje te se malo kod knjigovođe ili bolje poreznog savjetnika ili revizora

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru ali problem je malo drugačiji.

Firma mora kupiti zemljište i pitanje je što je bolje:

 

1. da firma svojim novcem kupi zemljište

 

2. Da osnivači dokapitaliziraju firmu određenom sumom novca i onda se tim novcem kupi zemlja.

 

ako imate ideju unaprijed zahvaljujem:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija