Jump to content

Kazna za parkiranje!!!!


triton90

Preporučene objave

Naime, pred otprilike 7-8 mjeseci dobio sam kaznu u iznosu od 500kn za parkiranje na pješačkom prijelazu 4.3.2008.god. u 23.35 sati u M.Lošinju u kojoj je navedena reg. oznaka mog automobila.

Problem je u tome što ja imam prebivalište u blizini Rijeke i što sa svojim automobilom nisam nikad bio u M.Lošinju, pa sam napisao žalbu. Kad sam pozvan na sud u Rijeci to sam objasnio sucu za prekršaje koji je žalbu najvjerojatnije proslijedio na sud u M.Lošinju. Danas sam dobio rješenje da mi je žalba odbijena i da moram platiti kaznu plus troškove pretpostavljam suda u iznosu od 350 kn. Problem je u tome što ja ne želim platiti tu kaznu budući da nisam kriv. Slijedeći tjedan ići ću u M.Lošinj na sud da vidim u čemu je problem.

Čemu se mogu nadati, budući da je presuda već donesena, te da li mogu izbjeći plaćanje kazne tako da odradim neki dobrotvorni rad? U presudi u koju sam dobio također piše da se ne mogu više žaliti. Ja nemam dokaza da nisam bio te večeri tamo, isto tako kao što oni nemaju dokaza da jesam bio.

 

Molim vas za neki savjet!!!

 

Hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ničim nisu dokazali moj prekršaj, čak u presudi na jednom mjestu ne piše ista reg. oznaka nego su falili za jedan broj.

Da li mi možete objasniti kako da se žalim višem sudu, te kako da napišem tužbu Ustavnom sudu zbog povrede zakona i ustava.

Nije problem u 850 kn, nego imam osjećaj da mi to mogu napraviti kad god požele!!!

 

 

p.s. da bar postoji neka slika "mog" auta parkiranog na tom pješačkom prijelazu pa bi pretpostavljam lakše dokazao svoju nevinost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako piše da više nema žalbe onda je nema.

 

Proučite čl. 220. Prekršajnog zakona, to je jedina preostala mogućnost.

 

Sud je proveo postupak ispitivanja okrivljenika i svjedoka na osnovu čega je donio presudu. Svjedoku je sigurno postavljeno pitanje na osnovu čega je utvrdio identitet okrivljenika. Iskaz svjedoka jest dokaz na sudu.

 

Ja osobno sam mišljenja da Vam obrana tipa "tad sam bio na Marsu" nije uspjela i da Vam je uspjela ovaj put, uspjela bi Vam svaki put.

 

Svakako postupite po čl. 220. Prekršajnog zakona pa će državno odvjetništvo odlučiti o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija