Jump to content

Kome tužiti Inspekciju rada


rumores

Preporučene objave

Moj poslodavac, čak i po svom vlastitom priznanju, djeluje nezakonito. Dapače kao da se time hvali. (Možda je važno kazati da se radi o državnoj firmi.)

Osim dokazivih nelogičnosti i nezakonitosti u radu, običaj mu je, u najmanju ruku omalovažavati sve ono što se čini ispravnim i zakonitim. (Ne ću niti spominjati klasično ponašanje mobbera. Nema smisla.)

Enivej, inspektorica na sve učestalije usmene i pismene pritužbe samo sliježe ramenima. Posljednja je izjava bila: Sve sam razumjela, ali nismo se čuli, nismo se vidjeli, nismo razgovarali, a pogotovo nismo ništa napismeno dobili.

 

Pitanje: Je li moguće da se ovome ne može stati na rep tj. kome tužiti Inspekciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim vas, pravnici, odvjetnici, dobri ljudi!

Vidim da čitate ovaj post. Je li moguće da nitko ne zna ništa. ili da ne postoji treći put. Pa moram sama odgovarati na vlastito pitanje.

Je li ovo stvar za Uskoka, poskoka? za ministarstvo?

Ako vam kažem da je "državna firma" odgojno-obrazovna ustanova, bi li makar bili zabrinuti za svoju djecu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Pismeno se obratite ministarstvu rada .Prijava protiv rada inspektora mora biti argumentirana .Navodi Vašeg šefa možda su usmjereni samo da Vas iritiraju.Prijava bez argumenata koja je dostavljena na način da da bude dostupna većem broju ljudi može biti kazneno djelo kleveta čl.200.st.1.i 2. Kaznenog zakona .

 

 

Prije svega otiđite u državni inspektorat za rad potražite voditelja ili šefa te iznesite mu usmeno svoj problem , pa tek onda idite dalje ako ne budete zadovoljni .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja znam da zvuči nevjerojatno - valjda sam nespretno sročila prvi post - ali inspektorica je raskidala, rasparala, uništila pismene dokaze i to pred licem osobe koje ih je donijela.

Razumijem ovo o kleveti, ali ne razumijem što se misli pod argumentima. Kako možemo argumentirano dokazati nešto u što nas dvoje uglednih ljudi uvjeravaju da se nije dogodilo (dakle, dolazak na inspektorat i podnošenje pismenog dokaza)?

 

Ne radi se tu o mom šefu niti o meni. Ne radi se ni o principu, niti ičemu sličnom. Radi se o odgojnoj ustanovi. o našoj djeci. o našoj budućnosti.

Ja to ne mogu više gledat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

Osoba koja je podnijela određenu prijavu , trebala je tražiti potvrdu na prijavi( datum ,pečat , potpis) ,i to bi bio dokaz o podnijetoj prijavi .

Sada imate mogućnost ponoviti prijavu i da opišete događaj paranja dokaza ,da tražite postupanje u zakonskom roku po prijavi da isti primjerak dostavite nadležnom ministarstvu ,i da oni utječu na rješavanje tj postupanje po prijavi.

Na kraju dopisa napišite na znanje ministarstvu ,te primjer preporučeno s povratnicom dostavite inspekciji i ministarstvu .

 

Žalosno je da se neadekvatna ponašanja i postupci dešavaju upravo u takovim ustanovama .

 

Mene je u srce dirnuo s interneta naslov

 

" Zlostavljanje djece u Fortici Kraljevica " , navodno iz članka i vijesti televizije i novina dalo se zaključiti da se u toj ustanovi gdje su smještena djeca sa posebnim potrebama djeca udaraju po zubima , čupaju za kosu i sl.

 

Možda je kasnije demantirana ta informacija nije mi

poznato , nadležno ministarstvo se nije oglasilo koliko je meni poznato.

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija