Jump to content

Savjet oko prijepisa vozila


Global

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim Vas za savjet, naime radi o slijedećem:

kupio bi skuter koji je pod kreditom, vlasniku bi dao novac i sa njim otišao u banku da zatvori kredit.Banka će poslat obavijest FINI da više banka nije vlasnik skutera i dok iz policije starog vlasnika ne zovu da se iz knjižice vozila izbriše napomena da je skuter od banke to traje do 14 dana.

 

Već smo napravili kupoporodajni ugovor, ali ga ne mogu još pripisati na sebe zbog gore navedenog.

Vlasnik me uvjerava da čim platim dok se papiri ne rješe da mogu preuzeti skuter. Bojim se da se nešto može izjaloviti i da slučajno nikada više ne mogu prepisati skuter na sebe, a već sam ga platio i platio i porez na njega. Molim Vas savjet što da radim.

 

Hvala svima na savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako daš novac vlasniku možda i ne ode u banku da plati dug pa nakon izvjesnog vremena uzmu motor radi naplate preostalog duga.

pa češ imati problema .

odi sa vlasnikom u banku .isplati dug umjesto njega i uzmi potvrdu banke da je dug isplaćen.

razliku do ugovorene cijene daj vlasniku.

 

ako vjeruješ prodavatelju da će isplatiti dug onda nema problema .

uzmi motor koji si platio i vozaj ga.

posjeduješ kupoprodajni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, mislio sam sa njim otići u banku i platit razliku, ali banka neće dati meni potvrdu na njegovo ime, to njih ne interesira, za njih je on vlasnik koji je isplatio dug, a ne ja.

Čak neće ni da preuzmu kupoprodajni ugovor koji smo napravili da ga prilože kad budu papire slali na FINU radi skidanja zabrane prodaje vozilo.

Policija priča jedno, banka drugo, i više nemam pojma kome vjerovati. Liku sam rekao nek se snađe, otplati skuter, dobije čiste papire i onda ću ga ja kupiti i prepisati na sebe. Jel netko misli da se može drugačije ili??? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija