Jump to content

Natjeravanje presretača


beckmann

Preporučene objave

Molim vas za jedan savjet. Neki dan mi se dogodila jedna situacija za koju smatram da nisam kriv. Naime, u sred noći vozio sam se Slavonskom avenijom, oko 3 ujutro, nigdje nikoga, odnosno bilo je par auta onako u koloni koji su čekali semafore i svi zajedno kretali itd. Vozeći lijevom trakom, presretač (to nisam tada znao) je vozio ispred mene i priječio mi put da idem brže od njega. Nije mi dao da ga prođem barem nekoliko minuta. A nisam htio pretjecati s desne strane jer je zabranjeno. Vozio je oko 70 km/h koliko je bilo dopušteno na tom dijelu ceste. Nakon par minuta mi se maknuo i pustio me da prođem. Prošao sam ga a on mi se odmah namjerno nabio na stražnji dio auta i provocirao me i ubrzavao. Ubrzao sam malo i vozio oko 90-100 km/h., a on mi je non stop bio na "stražnjici". Ovdje napominjem da se nisam mogao prestrojiti u desnu traku jer je bila zauzeta autima. Nakon možda 2-3 minute takve vožnje, prestigao me i zaustavio. Rečeno mi je da sam vozio oko 90 km/h. Napisana mi je kazna od 500 kn.

 

Zanima me da li je takvo postupanje policije dopušteno zakonom i na koja su moja prava prilikom žalbe u ovome slučaju?

 

Unaprijed vam se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beckmann je napisao:

Naime, u sred noći vozio sam se Slavonskom avenijom, oko 3 ujutro, nigdje nikoga....

 

Ovdje napominjem da se nisam mogao prestrojiti u desnu traku jer je bila zauzeta autima...

 

Izvukla sam ova dva citata, jer su kontradiktorni...malo mi cijela priča ne drži vodu :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vezano za ovo što Vam "ne drži vodu". Rekao sam da je na semaforu bila skupina auta koji su zajedno kretali i praktički se vozili paralelno netko u lijevoj traci, netko u desnoj i gdje je bila treća traka po sredini. Kad sam rekao "nigdje nikog", mislio sam na okolinu jer kad sam dolazio na semafor prije nije ni bilo nikoga u blizini.

Možda sam malo krivo sročio rečenicu. Nadam se da je sad jasnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

beckmann je napisao:

Rekao sam da je na semaforu bila skupina auta koji su zajedno kretali i praktički se vozili paralelno netko u lijevoj traci, netko u desnoj i gdje je bila treća traka po sredini.

Ok, znači po tome su svi auti koji su bili desno od vas, nakon semafora vozili 90-100 km/h? A presretač se baš na vas zapiknuo?

Ako nisam bila jasna s ovim prvim pitanjem...napisali ste "Ubrzao sam malo i vozio oko 90-100 km/h., a on mi je non stop bio na "stražnjici". Ovdje napominjem da se nisam mogao prestrojiti u desnu traku jer je bila zauzeta autima."

I kako to da se on uspio ubaciti desno da vas propusti, a vi niste?

Ne znam, možda sam u krivu, ali teško da će vam to proći u žalbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija