Jump to content

Muke po uknjižbi u ZK- pomoć molim


Divineunion

Preporučene objave

Otac je 02.02.1992.godine sklopio ugovor o zamjeni kuće ,zamjena u vrijeme rata (Benkovac -Zadar) s XY. Kuća i zemljište su nakon izlaska Porezne uprave na temelju tog ugovora upisani u katastar.Bivši vlasnik, očeve sadašnje kuće je 2000.g pokušao učiniti ugovor ništavnim na Općinskom,Županijskom i Ustavnom sudu.Svi su sporovi okončani,pravomoćni i rješeni u očevu korist.

2006. godine otac je podnio zahtjev za upis vlasništva u ZK, ali je od Općinskog suda dobio odbijenicu zbog citiram:

„Na temelju ugovora koji je raskinut,presudom ovog suda pod poslovnim brojem XY zatražena je uknjižba prava vlasništva .

Međutim uvidom u zk.ul.xxxx ustanovljeno je da je čest.xxxxuk njižena u korist X.Y.. ( prim. Osobe koja je s mojim ocem zamjenila kuću) za cijelo, a budući da ugovor o zamjeni nekretnina nije do danas proveden kroz zemljišnu knjigu to je rješeno kao u izreci ovog rješenja.“

Kako se moj otac ne razumije u pravo pokušao je pitati referenticu što mu je dalje za činiti, no nije mu odgovorila.Rok žalbe je odavno prošao, a i nemamo novca za odvjetnika.

 

Odvjetnik u Zadru kojeg smo pitali za savjet tvrdi da moramo tužiti i da obvezno moramo imati odvjetnika.Da li je to točno?

Roditelji i su umirovljenici ( 2.500,kn i 500,00 kn mirovine) i korisnici novčane pomoći za tuđu pomoć i njegu, brat je nezaposlen.Kćerka i ja živimo u istoj kući.Kćerka je nezaposlena, a moja primanja su 3.500,00kn.Imamo li pravo na besplatnu pravnu pomoć ( kvadratura predmetne kuće je 80 m četvornih)

Do bivšg vlasnika ne možemo jer živi u Beogradu na nama nepoznatoj adresi.

Što nam je za činiti da ovo rješimo i otkud uopće početi?

 

Posjedovni i vlasnički list možete vidjeti na linku:

 

http://www.4shared.com/file/119327056/6f3bb919/POSJEDOVNI_I_VLASNIKI_LIST.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Vaši roditelji bi trebali zatražiti besplatnu pravnu pomoć . U općini postoji pravna služba gdje se popunjava zahtjev za besplatnu pravnu pomoć .Kao članovi domaćinstva trebaju biti navedeni samo otac i majka .Pravna služba daje uputnicu kojom idete odvjetniku po izboru vašem .

 

 

II

 

Vi trebate ustati tužbom za utvrđenje prava vlasništva dosjelošću ( pravni posao zamjena) u kojoj bi naveli ,da ste temeljem zamjene stupili u posjed određene nekretnine i da ju koristite već od godine ______ , da je druga stranka da je u posjedu Vaše nekretnine , te da su određene uknjižbe iz te

zamjene i provedene , da ste temeljem pravnog posla i zakonitog posjeda stekli pravo vlasništva dosjelošću .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Divineunion je napisao:

 

...2006. godine otac je podnio zahtjev za upis vlasništva u ZK, ali je od Općinskog suda dobio odbijenicu zbog citiram:

„Na temelju ugovora koji je raskinut,presudom ovog suda pod poslovnim brojem XY zatražena je uknjižba prava vlasništva .

Međutim uvidom u zk.ul.xxxx ustanovljeno je da je čest.xxxxuk njižena u korist X.Y.. ( prim. Osobe koja je s mojim ocem zamjenila kuću)...

 

Obavezno zatražite uvid u svu dokumentaciju iz ovog predmeta na gruntovnici. Ako u se u sudskoj presudi spominje raskid ugovora, neka vam ga pokažu. Ako odbiju, odmah podnesite prijavu DO.

 

Ovo mi smrdi na kriminal. U svakom slučaju radi se o pokušaju prevare od strane toga xy sa kojim ste zamijenili nekretninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija