Jump to content

Otkaz poslodavca tjekom Njege dijeteta do 7 godine


Anatomija

Preporučene objave

Dobro veče,

 

imam sljedeči problem. Majka sam troje djece.Najstarije dijete je dijete sa posebnim potrebama i ima 5 godina. Imam riješenje za njegu dijeteta do 7 godine. Prije nekoliko dana poslodavac mi je uputio otkaz iz razloga "višak radnika". Poslodavac me je vodio kao kučnu pomočnicu.

 

Nakon tog otkaza ostala sam bez primanja i zdravstvenog osiguranja. Kakva ja sad prava imam ili kome se mogu obratiti?Dali imam prava na neku naknadu ili biro?

 

Djeca su mi mala, najmanje ima 9 mjeseci, tako da mi nije moguće stupit u radni odnos.

 

Zahvaljujem

 

Bog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani, ne radi se o bolovanju (koliko vidim iz činjenica slučaja), već o pravima roditelja djeteta s težim smetnjama u razvoju. Takvo pravo također može biti u režimu zabrane otkaza, no treba vidjeti kvalitet ugovora o radu. Ukoliko je , naime, posrijedi takav ugovor sklopljen na određeno vrijeme, isti prestaje (ex lege) protekom ugovornom naznačenog roka (i bez obzira na kogentne odredbe o zabrani oktazivanja).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija