Jump to content

Nepravda i bol u prsima


Tupi

Preporučene objave

Poštovani suborci.

Sam nick govori da si baš i nisam posložio karte kako sam trebao, no šta je tu je. Ukratko dragovoljac, rvi sa činom narednika,sa prekidima u HV do 98 godine. Lani dobio riješenje da sam u invalidskoj mirovini ( profesionalna nesposobnost u omjeru 30 - 70 % )datum nastanka prava 27.11.2007 u istom rješenju stoji da žalba ne odgađa izvršenje što se pokazalo vrlo netočnim kao i neki drugi navodi iz rješenja pa ja ulažem žalbu na rješenje što mi odgađa isplatu mirovine do dana današnjeg. Posljednje rješenje koje sam dobio je navodno konačno u kojem stoji da imam pravo na mirovinu u iznosu od 1630,00 kn ( u radnom sam odnosu )ali od datuma 25.04.2009

Pitanje Šta je sa mirovinom od 27.11.2009 do 25.04.2009 da li sam ja zakinut i kako do isplate ukoliko jesam.

Drugo: da li netko može preporučiti pravnika koji bi sa mojim predmetom ušao u spor protiv institucije. :-?

Hvala unaprijed na sugestijama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tupi je napisao:

 

Sam nick govori da si baš i nisam posložio karte kako sam trebao, no šta je tu je. Ukratko dragovoljac, rvi sa činom narednika,sa prekidima u HV do 98 godine. Lani dobio riješenje da sam u invalidskoj mirovini ( profesionalna nesposobnost u omjeru 30 - 70 % )datum nastanka prava 27.11.2007 u istom rješenju stoji da žalba ne odgađa izvršenje što se pokazalo vrlo netočnim kao i neki drugi navodi iz rješenja pa ja ulažem žalbu na rješenje što mi odgađa isplatu mirovine do dana današnjeg. Posljednje rješenje koje sam dobio je navodno konačno u kojem stoji da imam pravo na mirovinu u iznosu od 1630,00 kn ( u radnom sam odnosu )ali od datuma 25.04.2009

Pitanje Šta je sa mirovinom od 27.11.2007 do 25.04.2009 da li sam ja zakinut i kako do isplate ukoliko jesam.

Drugo: da li netko može preporučiti pravnika koji bi sa mojim predmetom ušao u spor protiv institucije. :-?

Hvala unaprijed na sugestijama.

 

KRIVA GODINA U POSTU

RAZLIKA MIROVINE 27.11.2007 - 25.04.2009 da li imam pravo na mirovinu u tom razdoblju ( radio sam cijelo vrijeme )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da bi trebao uzeti mirovinu...jer čin narednika,status hrvi..i omjer 30-70 je sigurno više od onih 1600 kuna koje si naveo..a kada dobiješ mirovinu kao i svi mi ostali redovito radi obnovu postupka u mirovinskom dok nedobiješ bolji omjer i povoljniju mirovinu..tako nam je svima...jer mirovinsko i vještaci to ti je ravno lutriji..ali nikada se nezna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija