Jump to content

PDV-zakašnjela uplata


tc2009

Preporučene objave

pitanjce jedno....

 

što ako se zakasni sa uplatom PDV-a ili se uplati u dvije, tri rate postepeno...

 

primjer:

 

firma d.O.o. mora platiti 3.000 Kn PDV za odredjeni kvartal do odredjenog datuma no umjesto 3.000 Kn uplati 1.500 pa sljedeci mjesec 1.500 - znaci na dvije rate...

 

jel te mogu kazniti zbog toga ili je ok ako ipak vide da se placa pa makar postepeno...

 

želim napomeniuti da su obrasci za PDV uredno predani poreznoj sve je OK..

 

kolko cujem placa se kazna ako se ne predaju obrasci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odredbama članka 19. stavak 1. Zakona o PDV-u propisana je obveza uplate pdv-a u roku koji važi za podnošenje mjesečne prijave. Neuplaćivanjem poreza u roku propisanim zakonom možete biti prekršajno prijavljeni bez obzira na vašu uplatu u dvije rate... to je u teoriji, u praksi sumnjam da će vas prijaviti zbog tako malog kašnjenja, ali nikad se ne zna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2704lili je napisao:

Odredbama članka 19. stavak 1. Zakona o PDV-u propisana je obveza uplate pdv-a u roku koji važi za podnošenje mjesečne prijave. Neuplaćivanjem poreza u roku propisanim zakonom možete biti prekršajno prijavljeni bez obzira na vašu uplatu u dvije rate... to je u teoriji, u praksi sumnjam da će vas prijaviti zbog tako malog kašnjenja, ali nikad se ne zna.

 

da, mislim da je praksa nesto sasvim drugo i ja sam mali poduzetnik tako da vishe traze ove vece :-)

 

moji PDV iznosi su mali (do 3.000 Kn) - ne vjerujem da bi bili spremni da me oderu bash zbog toga...

 

hvala puno na odgovoru.. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija