Jump to content

Hzzo-Dopunsko zdravstveno osiguranje


Livada37

Preporučene objave

Postovanje,imam pitanje u vezi dopunskog zdravstvenog osiguranja,naime htio sam produziti policu koja mi istjece u 9 mjesecu da bi mi gospoda pismeno odgovorila da VASU PONUDU NISMO U MOGUCNOSTI MOGLI PRIHVATITI OBZIROM JE,UVIDOM U POSLOVNE KNJJIGE ZAVODA UTVRDJENO DA POSTOJI VASE DUGOVANJE od 08.08.2002. - 07.08.2003.

Ovako mene sad zanima bio sam do prosle godine DVO i otisao u mirovinu i koristim od prosle godine policu ko umirovljenik i koja mi istjece ove godine u 9. mjesecu,a do tada sam kao DVO bio u sustavu gdje mi je cjelo vrijeme do tada placao morh dopunsko znaci nije bilo prekida police dopunskog osiguranja da bi tek sada oni meni otkazali zbog 2002 g. sta je bio dug koji sam platio jel sam zvao svoj POF u Splitu i rekli mi sve sta je HZZO prema njima poslao za naplatu meni je to skinuto sa liste tj. place znaci saldo je nula. Dal postoji neka zastara i kako mogu nakon 7 godina to raditi i ne produziti mi policu kako su mi onda prosle godine nakon odlaska u mirovinu znaci iz sustava koji mi je cjelo vrijeme placao i sad ne moze neznam pravnu stranu ali sta mi je ciniti jer bez dopunskog ne mogu?????

 

Iako je pomavljam sve podmireno sa strane sta je HZZO slao u POF za naplatu. STA I KAKO DALJE 9 MJESEC SE BLIZI ??????

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rubens je napisao:

Nema ovdje nikakve zastare, ima uvjet za sklapanje ugovora, odnosno prihvat ponude - podmirenja svih dosadašnjih dospjelih a neplaćenih obveza prema prethodnim policama. Tako dugo dok ne budeš imao čistu karticu ponude će ti biti odbijene, prema ovoj sadašnjoj legislativi.

 

 

Sve ja to razumijem,ali mi nije jasno sta su do sada cekali a to je sve placeno i to mi rekli u POF-u znaci po tome tu neko nesto mulja od njih ili idu na tu fintu da zeznu ljude iako su platili i kako da sve do sada tj. tek sad je doslo do po njima da je nesto neplaceno a cjelo vrijeme je polica za policoom bila aktivna svih ovih godina ????? Tako su se mogli naprimjer sjetiti i nakon 10 god vi imate dug koji dug kad su mi svo ovo vrijeme produzivali policu vjerovatno se ide na to ako ljudi bace ili izgube dokaz da su platili i to je ispod svakog nivoa sta rade i u kakvoj smo drzavi da se< sluzze takvim podmetanjima mo dobro sta je meni ciniti sada jer tada sam tocnije bio u dvo znaci do prosle godine i sve sta je bio dug to je sve placeno imam crno na bjelo na listi

i morh je uplacivao to

zasto tek sada i kako je to pravo da nakon tolikih godina se moze desiti tako nesto s tim da police nisu bile u prekidu vec je cjelo vrijeme bila aktivna iz godine u godinu???'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ne razumijem kako nema zastare za pravnu stvar ove vrste. možete li mi pomoći i što mislite o slijedeće, a vezano na istu temu: Kada je HZZO prvi puta krenuo sa dopunskim zdravstvenim osiguranjem (mislim 2002. godine) ishitrenno sam potpisao ugovor, ali i shvati da od toga nemam neke velike koristi jer na sreću ne posjećujem liječnike tako često. s ovog vremenskog odmaka teško mi je i sjetiti se, ali mislim da sam im platio 2-3 mjesečne obročne uplate. Nakon više od 5 godina od isteka te police, pokrenuli su ovrhu, na koju sam se žalio s osnova zastare potraživanja, međutim stigao mi je poziv za pripremno ročište temeljem članka 283/3 i4. u svezi s čl.299 ZPP. Što mi je činiti? može li se ta parnica uopće dobiti sa stajališta zastare? ima li neko nekih iskustava ili je možda dobio parnicu i kako mu je to uspjelo. Napominjem kako nisam koristio dopunsko osiguranje i rok od isteka police je prošao prije više od 5-6 godina. Hitno mi je! unaprijed se zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaboravih napomenuti, da su mi prije mjesec dana uredno omogučili zasnivanje novog ugovornog odnosa, i poslali zdravstvenu iskaznicu dopunskog osiguranja, ako da se ne sporimo oko duga. ovo navodim jer se iz rubensovog odgovora livadi nazire da su ga odbili i ne daju mu produženje ugovora dok ne podmiri dugovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

picasso je napisao:

hvala jazz031 ! :palac:

platit ću da se spasim sudskih troškova... :namiguje:

 

identična stvar, poput tvoje, je bila i kod mene

sklopio policu, nakon toga dvije tri uplate, zdrav bio, nisam koristio dopunsko, nisam čitao sitna slova na polici i mislio kako će sve biti ok - ali nije

došlo to ovrhom

pa onda probaj sam, pitaj kolege, jedni kažu ima zastare, drugi kažu nema, malo to detaljnije proučio, raspitao se i na kraju - platio

 

kada platiš, pošalji primjerak uplatnice sudu na spis uz jedan kratki pristojan dopis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija