Jump to content

pravo oca na susrete s djeteom (izvanbračna zajednica)


Dodo213

Preporučene objave

Javljam se jer mi treba smjernica...i nadam se da ćete mi pomoći!

Prije 3 godine sam dobio dijete u izvanbračnoj zajednici. S majkom nisam živio, niti smo bili zaručeni. Dijete obožavam i rado bi ga viđao, međutim, majka to brani. Smijem ga vidjeti isključivo na 1-2 sata nedjeljom, uz njeno prisustvo.

Kada se i uspijemo dogovoriti o susretu, umjesto da se u potpunosti posvetim djetetu, slušam zajedljive komentare i uvredljive nazive namijenjene meni i mojoj sadašnoj curi.

Dijete ne smijem odvesti kući, moji su ga roditelji vidjeli možda 2 puta u te 3 godine jer ni oni ne smiju doći kod nje.

Alimentaciju ne plaćam, međutim, svaki mjesec ostavim dijetetu nešto novaca, odem u shoping po namirnice i otvorio sam štednju na djetetovo ime na koju uplaćujem novac.

Do sada sam bio strpljiv i nadao se da će se situacija promijeniti, međutim, situacija postaje sve gora.

Kako se sa majkom djeteta ne mogu ništa dogovoriti, htio bi pravnim putem ostvariti pravo na susrete sa svojim sinom.

Što trebam učiniti, kome se obratiti? Idem li u CZSS ili trebam angažirati odvjetnika?

 

Unaprijed hvala,

Dodo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba pokrenuti sudsku tužbu i tražiti sudskim putem termine susreta i druženja sa djetetom. Alimentaciju MORATE plačati, jer Vas može tužiti i sjesti ovrhom na plaču. Dijete nije krivo što ga ne možete viđati. Sud će itekako uzeti u obzir kod presude Vaša uredna, dosadašnja podmirivanja obaveza za uzdržavanje Vašeg djeteta. Prije pokretanja sudske tužbe, ja bih se ipak obratio Centru koji bi Vam trebao napisati sudski zahtjev za susrete i druženja sa djetetom i dati Vam određene smjernice kako dalje postupiti po tom pitanju. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija