Jump to content

Tužba zbog ometanja posjeda


ika12

Preporučene objave

Moj tata tužio je susjedu zbog ometanja posjeda.

Mjesto radnje : Zagorje .

Naime moj deda dogovoro je sa istom tom susjedom kupoprodaju zemljišta ( usmeno) i ona mu je dala 1/4 dogovorenog iznosa.

Ostatak mu nikada nije dala tako da ugovor nije nikada napravljen.

Ta zemlja nalazi se u neposrednoj blizini njene kuće i ona ju zaista uživa više od 30 godina.

Nakon smrti moga djeda i nakon ostvainske rasprave, moj tata se upisao kao vlasnik i na tu parcelu.

Možda nebitno: On je ustvari tuži za tu zemlju jer nas ona maltretira dugi niz godina( oko raznih međa, brani nam koristiti seoski put..i sl.) i moj otac se ustavri želi s njom nagoditi ( da nam ona potpiše pravo korištenja jednog puta, a mi njoj tu zemlju).

 

Može li on dobiti taj spor, tj kakav je odnos vlasništvo i dosjelost?

 

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

Tužba za smetanje posjeda podnosi se u roku od 30 dana od smetanja odnosno od saznanja za smetanje posjeda .

 

Ako susjeda nije isplatila cijenu to je ugovor o kupoprodaji ( makar i usmen ) prestao po sili zakona i Vi trebate podnijeti tužbu za povrat čestice radi neisplate cijene i isplatu naknade za bespravno korištenje iste .

Pismenim putem upozorite susjedu na posljedice .Vi imate pravo tražiti naknadu radi bespravnog korištenja Vaše čestice .Bez odluke suda i bez pisanog ugovora o kupoprodaji i isplate cijene ne može postati vlasnikom te parcele .Ako je nadalje seoski put u vlasništvu općine tada susjeda nema valjanog osnova da nekoga spriječava u korištenju tog puta , pa o tome trebate obavijestiti komunalnog redara , policiju i suca za prekršaje .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija