Jump to content

Kako ih zafrknuti!


milica28

Preporučene objave

E sad jedno pitanje za prave znalce :namiguje: ,.

Vlasnica sam p.prakse (slobodno zanimanje),prijavljena sam na 4,680kn te na temelju toga plačam mirovinsko,zdravstveno...

Zanima me dali je ikako moguče to izbječi ili bar smanjiti izdatke za te obaveze. :-D

Mislim da sam čula ako te netko prijavi,recimo na 10-ak sati tj i plati ti recimo oko 200-300kn za mirov i zdr.,a ja i dalje radim u svojoj praksi-da onda na kraju godine plačam državi neki dio od ukupnog iznosa zarađenog od svoje prake,neznam? :misli:

Ako netko zna molim da mi proba objasniti?

Hvala na odgovorima!!! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. :namiguje:

Tek sam sada skužila da moj knjigovođa nema pojma! :vrti:

E sad ako mi možete odgovoriti na još jedno pitanje stvarno bi vam bila zahvalna.

Recimo ako se zaposlim u nekom domu ili u nekoj drugoj p.praksi a poslodavac plača za mene sve doprinose dali onda mogu nastavit sa radom i dali moram još i za svoju p.praksu plačati dodatne doprinose (pitam to jel sam jako zbunjena :-? -u županiji je nekoliko p.praksi i večina ih radi u bolnici ili u drugim ustanovama i neplačaju za svoju p.praksu ništa)? :misli:

I još jedno pitanjce-sukladno čl 157.zakona o zdr zaštiti,a radi privremene obustave rada treba priložiti odgovarajući dokument koji potvrđuje razloge privremene obustave,dali znate o kakvom dokumentu tj. razlogu se radi (neznam,nemogu im napisti "pa eto posao neide a možda za par mj bude bolje" :smijeh: )

Stvarno neznam kako dalje i zahvaljujem svima na odgovorima! :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija