Jump to content

Pomoć


Vlado28

Preporučene objave

Poštovani!

Imam jedan problem!

Razveo sam se početkom ove godine sporazumno, prepustil sam skrbništvo nad djetetom bivšoj iz razloga šta sam mislio da je bolje za dijete jer ona ima roditelje i ima se ko brinut za dijete a biša je malo slabije intelengencije završila je specijalnu školu.

Sve je bilo dobro dok nisu mi počeli branit viđanje djeteta i dok nije ona našla dečka koji je 10 godina stariji od nje i pijanac.

Pitanje je, dali ja mogu sada ostvariti skrbništvo nad djetetom? pošto sam stanbeno sređen, zaposlen i imam SSS.

Ona baš nije stabilna osoba ona ima 28 godina i još ju roditelji tuču i to pred djetetom. Dijete ima 6 godina.

Kako će to dijete imati odgoj ako bude bilo tako izloženo nasilju i pijanstvu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate pokrenuti izvanparnični postupak u kojem ćete tražiti da sud donese odluku da dijete živi s vama.

Da bi u istom uspjeli potrebno je dokazati da su nastuplie nove okolnosti koje su nepovoljnje za djete,za njegov skladan i zdrav psihofizički razvoj i koje su bitno drugačije od okolnosti na osnovi kojih je sud donio svoju prijašnju odluku da dijete živi s majkom.

Roditeljsku skrb niste prepustili majci djetea,već je ista zajednička i ravnopravno pripada obama roditeljima.

Dakle,vi kao otac djeteta imate pravo i obvezu brinuti se za svoje djete,za njegovu dobrobit,pa tako i od suda tražiti da donese novu odluku da dijete živi s vama uz zajedničku roditeljsku skrb.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte potezati nikakvo nasilje i zlostavljanje za koje nemate dokaze, jer će to biti tumačeno kao vaše ocrnjivanje majke, a i inače se njom nemojte nikako baviti, već djetetom. Budite smireni i usredotočeni na dobrobit djeteta. uzmite si dobrog odvjetnika ako možete. Pripremite se na dugotrajan i mučan proces.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija