Jump to content

presuda bez poziva na sud i mogucnost zalbe?


-zox-

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Trebam par savjeta/mišljena pa ako neko ima vremena bio bih mu jako zahvalan…

 

Prošle godine, 15.11. sam se vraćao s posla i naletio na "vikend kontrolu prometa".

Ulovili su me sa 84 km/h, a ograničenje je naravno bilo 60. Presmiješna je situacija kako se sve to odigralo ali nema veze…

 

Uglavnom, policajac mi nije u početku vjerovao da se vraćam s posla i sl. već je bio uvjeren da sam jedan od "vikend divljaka". Nakon što je ispisao kaznu kaže mi da vidi da ipak nisam taj…i da, budući da nisam kažnjavan u prometu, napišem prigovor te da će mi sud izreći samo opomenu.

 

U roku sam podnio prigovor, u kojem jednostavno navodim da sam se vraćao s posla, da sam se zanio, svjestan okolnosti…ali budući da nisam kažnjavan molim da uvaže prigovor.

 

Prije par dana me kući dočekala plava kuverta u kojoj stoji da ne prekršajni sud odbio moj prigovor kao neosnovan.

Problem je što između ostalog piše da sam ja u prigovoru navodio svoje materijalno stanje, da mi je kazna previsoka i da ih molim da se ista smanji.

U obrazloženju još stoji da sam bio dužan podnijeti dokaze o činjenicama koje navodim u prigovoru?!

Također piše da je presuda pravomoćna.

 

Ne piše ništa o mogućnosti žaljenja na presudu.

Dobio sam uplatnicu ali nigdje se ne navodi rok do kojeg se treba uplatiti…

 

Što da radim?

Može li se na ovo žaliti, ili da platim i zaboravim...?

Da li su me trebali pozvati na sud prije donošenja presude?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija