Jump to content

Naslijeđena kuća


cagart

Preporučene objave

Evo nakon nekog vremena trebam jednu pomoć....radi se o slijedećem, oporukom i ugovorom o doživotnom uzdržavanju nasijedio sam od bake dio kuće a dio je naslijedila njena kćer.Kuća je bila katastarski na baku i njenu kćer,dok je gruntovno zemljište na kojem je kuća i kuća glase na ljude od kojih su baka i djed prije više godina to kupili.kako je moj otac preminuo, prije svojih roditelja ja sam bio naslijednik iza njega i kako sam naveo to smo pokojna baka i ja rješili ugovorom o doživotnom uzdržavanju.Nakon njene smrti,katastarski sam ja prešao u posjednika zemljišta i kuće i porezna me oslobodila poreza,jer sam prvi naslijedni red,sad nakon što sam rješio gruntovno papire,zemljišniknjižnim ispravnim postupkom,kuća i zemljište glase na mene i bakinu kćer u određenim omjerima.Mene sad zanima,dal ja kad se javim na poreznu upravu imam pravo tražit da me se oslobodi poreza i dali moram platit kakav porez ako kuću prodajem prije isteka nekog zakonskog roka,mislim da se radi o 3 god.

Malo sam ga oduljio ali mislim da je ovako jasnije,

unaprijed zahvaljujem na odgovorima i pomoći :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija