Jump to content

isplata dijela kuce pod hipotekom-hitno!!


blue_delfin

Preporučene objave

Molim za pomoć ako mi netko moze dati savjet. Radi se slijedecem:

 

Postoji nekretnina stecena u braku i kupljena kreditom na moje ime(kredit u zg.banci za mlade do 35god i na 30god). Brak je razvrgnut i bivsi suprug je umjesto sporazumnog dogovora dao na sud utvrđivanje prava plasnistva nad nekretninom smatravsi da on ima veca prava. Uspjeli smo ipak vansudski napraviti sporazumni dogovor da me isplati 1/3 kuce,

medjutim ne zeli ni cuti da se hipotekarni kredit prebaci na njega.Sto bi po njegovom znacilo, ne bi mi dao pola nekretnine,vec 1/3 i jos bi da ja placam slijedecih 25 godina hipotekarni kredit za nekretninu koja bi vec glasila na njega.

Postoje rokovi isplate kojih se on ne drzi, nije povukao tuzbeni zahtjev iako mi je isplatio od 12000 prvih 1900 eu.

 

Postoji li zakon koji bi me zastitio u ovom slucaju i sto je najbolje napraviti?

 

hvala na razumjevanju i pomoci!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

iznijeti činjenice na sudu i da sud odlući

a ne sporazumna podjela imovine.

 

ako se djeli nekretnina djelise i kredit kojim je ista nekretnina kupljena

 

hvala bovu..

radi se o slijedecem..sudu je vec podnjet nas sporazum o podjeli nekretnine.

Bivsi suprug izjavljuje da ce nastaviti placati hipotekarni kredit ali ne zeli da idemo u banku i da sve bude zakonski i cisto vec da mu vjerujem na rijec i da mu dam dokumente od kuce.

Ukoliko ne promjeni svoj stav mogu li se ikako zastiti ako napravimo MEĐUSOBNO UTANIČENJE u kojem ce stajati da ce on isplatom mog dijela nastaviti placanje kredita i to ovjerimo kod javnog biljeznika.

Ima li to kakvu pravnu tezinu na sudu ukoliko on pokusa pricu zavrsiti tako da kredit bude moj narednih 30 godina a da on bezbrizno uziva u nekretnini?

Mogu li sudu podnjeti to sporazumno utanicenje i da li sud moze donjeti odluku da se kredit prebaci na njega? Ili to radi iskljucivo banka?Mogu li ja sama ici u banku s dokumentom u kojem stoji njegova suglasnost da ce placati kredit? ispricavam se ali za nekretninu koja vrijedi 36000eu,on mi isplacuje 2000, i zeli da kredit kojom je kupljena nekretnina ostane na meni pravno sto nije ni moralno ni posteno.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija