Jump to content

Osnivanje udruge


pumpy

Preporučene objave

Primjer statuta udruge možeš googlati, ima ih puno.

Mislim da treba napravit statut, zapisnik sa osnivačke sjednice, i popunit one obrasce za ovlaštene osobe udruge. Kupiš biljege (ne znam točno koliko) i sa svim tim odeš u županiju, mislim u službu za opću upravu i zajedničke poslove (bar se tako zove u našoj županiji). Inače, sve informacije nađeš ovdje:

Ured za udruge

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marinha je napisao:

Primjer statuta udruge možeš googlati, ima ih puno.

Mislim da treba napravit statut, zapisnik sa osnivačke sjednice, i popunit one obrasce za ovlaštene osobe udruge. Kupiš biljege (ne znam točno koliko) i sa svim tim odeš u županiju, mislim u službu za opću upravu i zajedničke poslove (bar se tako zove u našoj županiji). Inače, sve informacije nađeš ovdje:

Ured za udruge

 

 

Hvala na odgovoru...

Nadalje zanima me kako je zakonski regulirano financiranje udruge prodajom promotivnih,poklon i inih artikala,tj. kakova je papirologija u tom slučaju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, to i mene zanima. U biti, mislim da možeš raditi sve što navedeš u statutu. Dakle, ako hoćeš prodavati nešto, to ti mora stajati u statutu kao dio djelatnosti i naravno, ostvarena dobit mora služiti za daljnje unaprijeđenje poslovanja udruge.

Kad nešto prodaješ, moraš ispostaviti račun i sve uredno evidentirati u poslovnim knjigama.

Bar sam ja to tako zasad shvatila iz onog što su mi rekli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo nešto što sam nedavno saznala: osim upisa u Registar udruga (koji nije obvezan, ali se preporučuje), moraš se upisati u Registar neprofitnih organizacija (što vodi Ministarstvo financija) i ako je udruga osnovana tek u 2009. dužna je voditi knjige i podnositi financijska izvješća...

No, da ne razglabam dalje i da ne bih nešto krivo rekla, evo:

 

link

 

link

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija