Jump to content

Možeš graditi, ali ne smiješ?


MIr27

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

molim za pomoć ili odgovor ili ako je već netko imao sličnu situaciju.

Prostornim planom nadleže općine, zemljište koje mi je interesantno, proglašno je kao građevinsko zemljište i sama čestica nalazi se u izgrađenom dijelu građevinskog zemljišta.Oko predmetne čestice već su izgrađeni objekti.Ali ipak tu se na smije graditi (iako je ponavljam sve uokolo izgrađeno!), jer se čestica nalazi unutar zaštićenog obalnog pojasa.Dakle postoji građevinska čestica na izgrađenom dijelu građevinskog zemljišta na kojoj se ne smije graditi.Iz općine govore da su njima vezane ruke i kako to već ide u našoj administraciji (čast izuzecima)čini mi se da ću dobro zagaziti u mirovinu prije nego što se sve raspetlja.

Ako ima kakvih prijedloga, bit ću zahvalan...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MIr27 je napisao:

Pozdrav svima,

 

molim za pomoć ili odgovor ili ako je već netko imao sličnu situaciju.

Prostornim planom nadleže općine, zemljište koje mi je interesantno, proglašno je kao građevinsko zemljište i sama čestica nalazi se u izgrađenom dijelu građevinskog zemljišta.Oko predmetne čestice već su izgrađeni objekti.Ali ipak tu se na smije graditi (iako je ponavljam sve uokolo izgrađeno!), jer se čestica nalazi unutar zaštićenog obalnog pojasa.Dakle postoji građevinska čestica na izgrađenom dijelu građevinskog zemljišta na kojoj se ne smije graditi.Iz općine govore da su njima vezane ruke i kako to već ide u našoj administraciji (čast izuzecima)čini mi se da ću dobro zagaziti u mirovinu prije nego što se sve raspetlja.

Ako ima kakvih prijedloga, bit ću zahvalan...

 

Općine ne izdaju dozvole (akte) na temelju kojih se gradi. I NE moraju u tome biti stručni. :-D

U vašem slučaju, jer ste na području općine, dozvolu izdaje nadležni ured županije (ili ispostava ili sjedište, ovisno gdje je čestica zemlje). Raspitajte se o vašem slučaju u županijskom uredu, Upravni odjel za prostorno uređenje i ponesite izvod iz katastarskog plana za česticu zem. na kojoj namjeravate graditi.

Dotada ne gubite nadu. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od nadležnog upravnog tijela za prostorno uređenje i graditeljstvo zatražite pismenim, ponavljam, pismenim dopisom da se izjasne u smislu gradnje na Vašoj čestici.

Ako okolni objekti imaju dozvole, navedite i to. U tom slučaju navedite da se radi o interpolaciji, tj, gradnji u izgrađenom području.

 

Često se ne žele 'baktati' sa Vama kada sve nije baš jasno, pa jednostavno kažu - ne može! U pisanom odgovoru treba napisati i zašto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ukoliko se Vaše zemljište ne nalazi u "Vikend naselju" ( Naselje unutar ZOP-a u kojem manje od 50% građevina koriste osobe s prebivalištem za stalno stanovanje ) nebi trebali imati problema za ishođenje građ. dozvole bez obzira što je unutar granica ZOP-a pošto je teren u u izgrađenom dijelu.Ako se nalazi u naselju u kojem manje od 50% građevina koriste osobe s prebivalištem za stalno stanovanje onda ti je zabranjena gradnja unutar granice ZOP-a, meni su rekli da će se dozvoliti gradnja tek kad budu više od 50% građevina koristile osobe s prebivalištem za stalno stanovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Defacto je napisao:

meni su rekli da će se dozvoliti gradnja tek kad budu više od 50% građevina koristile osobe s prebivalištem za stalno stanovanje.

 

Svakome bih preporučio da u ovakvim slučajevima nikako ne prihvaćaju ovo 'meni su rekli'.

Dobro proučite Zakon o prostornom uređenju i gradnji, i prostorni plan, te postavite pismeni upit u smislu gradnje na vašoj čestici. U upitu izričito zahtjevate da, gradnja nije dozvoljena, točno navedu iz kojeg razloga, i kojim aktom je to zabranjeno. Kada Vam odgovore negativno, provjerite te argumente koje Vam navode - to često nema uopće veze sa Vašim slučajem.

 

Dva objekta u Zagrebu sam sagradio jer nisam slušao to 'meni su rekli', ili zato jer sam osporio argumente koje su naveli.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija